Czy aplikacja java ze strony może mieć wirusa na telefon?

Znalazłem stronkę : http://www.javva.yoyo.pl/ z niby darmowymi grami i programami java na telefon.Mam K770,ale boje się że jak dam jakiś program na telefon, to mi się soft zwali, albo będzie jakiś wirus na telefon.Czy ktoś z tej stronki pobiera l jakieś gry czy też programy???Czy ta stronka legalna???Czy w grach, programach Java nie będzie jakiegoś wirusa na telefon???

PS.NIe myślcie że ta stronka to reklama, bo tak nie jest, ja tylko pytam o bezpieczeństwo plików z tej strony.

no ale te gry czy aplikacje po wgraniu nie zepsuja telefonu???

Czy komuś suę tak zdarzyło???Znacie takie przypadki???Jeżeli gra mimo wszystko zepsuje tela to mogę go na gware oddac???

Ja słyszałem że niektóre aplikację mogą zepsuć telefon.

Owszem jest garstka wirusów na Symbiana. Ale twój telefon nie posiada tego systemu operacyjnego.

Wg mnie ta strona jets nielegalna. Rozprowadza oprogramowanie objęte licencją bezpłatnie.

Również wg mnie istnieje ryzyko - weź np Operę. Łączy się, nabija kasę. Duży problem coś ukrytego w programi zaimplementować?

Czyli mogę być pewny że wirusa nie złapie, ale boje się że może zepsuć telefon (np.telefonu nie włączy się) i się boje bo dopiero co kupiłem, na gwarze jest, czy komuś przydażyło się coś złego z telefonem przez aplikacje czy tez gry java, lub zna konkretne przypadki???I jeszcze to źródło takie niepewne, ale nie będę bulił 10 zł za jedna grę z gazety.

Proszę o odpowiedź !!

Możesz spać spokojnie. Wirusy są ale na Symbiana. Ale żeby się nimi zarazić to naprawdę trzeba być totalnym głupkiem.

Symbian to też soft

Obecnie znane są dwa wirusy Javy, choć wg firmy Sun nazwanie ich wirusami jest mocno przesadzone: Strange Brew, który po uruchomieniu stara się modyfikować klasy innych aplikacji i Bean Hive.

http://archiwum.gazeta-it.pl/2,16,971,index.html

A jest jakis antywirus na kompa, którty sprawdza wirusy komórkowe???Czy zwykły KIS 7.x potrafi znaleźć wirusa pod telefon???

Jeśli podłączysz przez usb telefon z karta pamięci to Antywirus musi przeskanowac ten obszar jeśli będziesz mu kazał

Odpowie mi ktos na moje pytanie wyżej???

huber2t , No to co z tego że przeskanuje, ale czy jeżeli na fonie miałbym wira, to czy kaspersky go wykryje???

Jesli tam jest to go wykryje, a raczej powinien

Czy może ktos to potwierdzić w 100%???Bo KIS to antywirus na komputer, a my mówimy o wirusie na telefon.

jeśli masz skaner rezydentalny (czyli taki któty pracuje w tle i wszystko sprawdza) powinien wpaść na to sam, jeśli nic automatycznie nie znajdzie, włącz antywira przeskanuj go dokładnie

No ale może mi odpowiedzieć ktos przekonany w 100% procent, że KIS 7.x wykryje wirusa w grze/aplikacji na telefon???

słuchaj

NIGDY NIE MA 100% PEWNOŚCI

NAWET JAK KOMPUTER SKANUJESZ

jak się boisz, że masz wira to zrób Master Reset i po problemie

Nie ma pewności masz racje ale zawsze można spróbować