Czy aplikacja java ze strony może mieć wirusa na telefon?

(Dawiddek55) #1

Znalazłem stronkę : http://www.javva.yoyo.pl/ z niby darmowymi grami i programami java na telefon.Mam K770,ale boje się że jak dam jakiś program na telefon, to mi się soft zwali, albo będzie jakiś wirus na telefon.Czy ktoś z tej stronki pobiera l jakieś gry czy też programy???Czy ta stronka legalna???Czy w grach, programach Java nie będzie jakiegoś wirusa na telefon???

PS.NIe myślcie że ta stronka to reklama, bo tak nie jest, ja tylko pytam o bezpieczeństwo plików z tej strony.

(Dawiddek55) #2

no ale te gry czy aplikacje po wgraniu nie zepsuja telefonu???

(Dawiddek55) #3

Czy komuś suę tak zdarzyło???Znacie takie przypadki???Jeżeli gra mimo wszystko zepsuje tela to mogę go na gware oddac???

(eyeti) #4

Ja słyszałem że niektóre aplikację mogą zepsuć telefon.

(Kuba0725) #5

Owszem jest garstka wirusów na Symbiana. Ale twój telefon nie posiada tego systemu operacyjnego.

(Maciej Szankin) #6

Wg mnie ta strona jets nielegalna. Rozprowadza oprogramowanie objęte licencją bezpłatnie.

Również wg mnie istnieje ryzyko - weź np Operę. Łączy się, nabija kasę. Duży problem coś ukrytego w programi zaimplementować?

(Dawiddek55) #7

Czyli mogę być pewny że wirusa nie złapie, ale boje się że może zepsuć telefon (np.telefonu nie włączy się) i się boje bo dopiero co kupiłem, na gwarze jest, czy komuś przydażyło się coś złego z telefonem przez aplikacje czy tez gry java, lub zna konkretne przypadki???I jeszcze to źródło takie niepewne, ale nie będę bulił 10 zł za jedna grę z gazety.

Proszę o odpowiedź !!

(Żelek) #8

Możesz spać spokojnie. Wirusy są ale na Symbiana. Ale żeby się nimi zarazić to naprawdę trzeba być totalnym głupkiem.

(Mroczny30) #9

Symbian to też soft

Obecnie znane są dwa wirusy Javy, choć wg firmy Sun nazwanie ich wirusami jest mocno przesadzone: Strange Brew, który po uruchomieniu stara się modyfikować klasy innych aplikacji i Bean Hive.

http://archiwum.gazeta-it.pl/2,16,971,index.html

(Dawiddek55) #10

A jest jakis antywirus na kompa, którty sprawdza wirusy komórkowe???Czy zwykły KIS 7.x potrafi znaleźć wirusa pod telefon???

(huber2t) #11

Jeśli podłączysz przez usb telefon z karta pamięci to Antywirus musi przeskanowac ten obszar jeśli będziesz mu kazał

(Dawiddek55) #12

Odpowie mi ktos na moje pytanie wyżej???

huber2t , No to co z tego że przeskanuje, ale czy jeżeli na fonie miałbym wira, to czy kaspersky go wykryje???

(huber2t) #13

Jesli tam jest to go wykryje, a raczej powinien

(Dawiddek55) #14

Czy może ktos to potwierdzić w 100%???Bo KIS to antywirus na komputer, a my mówimy o wirusie na telefon.

(Mroczny30) #15

jeśli masz skaner rezydentalny (czyli taki któty pracuje w tle i wszystko sprawdza) powinien wpaść na to sam, jeśli nic automatycznie nie znajdzie, włącz antywira przeskanuj go dokładnie

(Dawiddek55) #16

No ale może mi odpowiedzieć ktos przekonany w 100% procent, że KIS 7.x wykryje wirusa w grze/aplikacji na telefon???

(Mroczny30) #17

słuchaj

NIGDY NIE MA 100% PEWNOŚCI

NAWET JAK KOMPUTER SKANUJESZ

jak się boisz, że masz wira to zrób Master Reset i po problemie

(huber2t) #18

Nie ma pewności masz racje ale zawsze można spróbować