Czy ArcaVir wystarczy do ochrony komputera?

Witam!

W “Polowaniu na licencje” wygrałem ArcaVir i tu mam pytanie. Czy ten program wystarczy do ochrony komputera? Czy ma wystarczająco dobry firewall? Czy lepiej go wyłączyć i zainstalować Comodo czy coś innego? Czy sam antywirus jest dobry? Co o nim myślicie? Sądzę, że głównym zagrożeniem dla mojego kompa jest internet (i wszystko co z nim związane).

Pozdrawiam!

Będziesz wchodził na pewne strony, szeroko omijał “ruskie warezy” itp. to na pewno wystarczy :stuck_out_tongue:

Dzięki za odpowiedz!

Raczej staram się omijać takie strony ale czasami jak czegoś szukasz to google różne wyniki daje :slight_smile: .

Jak dla mnie jest świetny i wygodny progamik a już wersja 2008 jest bogato rozbudowana :slight_smile: na stronie http://www.wirus.pl - ich domowa chociasz dziwny adres możesz poczytać . :wink:

Dopiero jestem po formacie i jeszcze nie zaktualizowałem go do wersji 2008. Podobno wystarczy ściągnąć wersje 2008 i ją zainstalować i już ona automatycznie wszystko zrobi, to prawda?

Poza tym jak się spisuje firewall?

Ale nie zapominajmy że dobry antywirus wymaga trzeźwo myślącego użytkownika, więc nigdy nie sprawdzaj czy on jest skuteczny :smiley:

odrazu możesz pobrać 2008 i na swoim kluczu zainstalować :slight_smile:

święte słowa :wink:

Program jest dobry, wirusów brak - zresztą nigdy nie miałem z nimi problemu nawet na darmowym oprogramowaniu 8)

Minus to firewall - do obsługi trzeba się przyzyczaić ale daje rade.

Więc w skali od 1 do 5 daje 4,5 :mrgreen:

Dzięki za informacje!

Ten firewall sam sobie działa czy trzeba jakoś go skonfigurować? Bo jak miałem Kerio to wyskakiwało że to i to chce się połączyć tu i tu i wtedy wybierałem czy blokować czy dopuścić.

Edit: Jeszcze jedno: Arca czasami staje się nieaktywna i centrum bezpieczeństwa pokazuje dymek że antywirus jest nieaktywny, o co tu chodzi?

o to że w danej chwili uruchamia nowe moduły pobrane z serwera arcavira zdarzają się też czasem aktualizacje ze prosi żeby kompa uruchomić ponownie a co firewalla możesz go dmyśłnymi funkcjami używać :wink:

Teraz zrozumiałem :slight_smile: .

Dzięki za pomoc!

Mimo wszystko, ja i tak zainstalowałem comodo pro (uległem presji znawców tematu. :mrgreen: ).

Pożyjemy zobaczymy czy wpadnie jakiś syf…

Wcześniej radziłem sobie z samym Kerio, plus Hijack i AVG, to wystarczało komp stał nietknięty przez jakiś rok :-).

u mnie starsznie mulił kompa, wróciłem do NOD32

Trochę muli, firewall blokuje niektóre programy. NIE POLECAM :shock:

Panasonic piszesz że blokował programy choć ja mam i nigdy nic nie zablował bez potrzeby , a czy swój problem zgłaszałeś ddo pomocy technicznej ?

Niee… Blokuje mi programy P2P (DC++)

warto czasem na forum opisać problem :slight_smile: u producenta