Czy ArcaVir wystarczy do ochrony komputera?

(Ziem) #1

Witam!

W "Polowaniu na licencje" wygrałem ArcaVir i tu mam pytanie. Czy ten program wystarczy do ochrony komputera? Czy ma wystarczająco dobry firewall? Czy lepiej go wyłączyć i zainstalować Comodo czy coś innego? Czy sam antywirus jest dobry? Co o nim myślicie? Sądzę, że głównym zagrożeniem dla mojego kompa jest internet (i wszystko co z nim związane).

Pozdrawiam!

(D@widoS) #2

Będziesz wchodził na pewne strony, szeroko omijał "ruskie warezy" itp. to na pewno wystarczy :stuck_out_tongue:

(Ziem) #3

Dzięki za odpowiedz!

Raczej staram się omijać takie strony ale czasami jak czegoś szukasz to google różne wyniki daje :slight_smile: .

(pysiu) #4

Jak dla mnie jest świetny i wygodny progamik a już wersja 2008 jest bogato rozbudowana :slight_smile: na stronie http://www.wirus.pl - ich domowa chociasz dziwny adres możesz poczytać . :wink:

(Ziem) #5

Dopiero jestem po formacie i jeszcze nie zaktualizowałem go do wersji 2008. Podobno wystarczy ściągnąć wersje 2008 i ją zainstalować i już ona automatycznie wszystko zrobi, to prawda?

Poza tym jak się spisuje firewall?

(Adamw93) #6

Ale nie zapominajmy że dobry antywirus wymaga trzeźwo myślącego użytkownika, więc nigdy nie sprawdzaj czy on jest skuteczny :smiley:

(pysiu) #7

odrazu możesz pobrać 2008 i na swoim kluczu zainstalować :slight_smile:

święte słowa :wink:

(iGreq) #8

Program jest dobry, wirusów brak - zresztą nigdy nie miałem z nimi problemu nawet na darmowym oprogramowaniu 8)

Minus to firewall - do obsługi trzeba się przyzyczaić ale daje rade.

Więc w skali od 1 do 5 daje 4,5 :mrgreen:

(Ziem) #9

Dzięki za informacje!

Ten firewall sam sobie działa czy trzeba jakoś go skonfigurować? Bo jak miałem Kerio to wyskakiwało że to i to chce się połączyć tu i tu i wtedy wybierałem czy blokować czy dopuścić.

Edit: Jeszcze jedno: Arca czasami staje się nieaktywna i centrum bezpieczeństwa pokazuje dymek że antywirus jest nieaktywny, o co tu chodzi?

(pysiu) #10

o to że w danej chwili uruchamia nowe moduły pobrane z serwera arcavira zdarzają się też czasem aktualizacje ze prosi żeby kompa uruchomić ponownie a co firewalla możesz go dmyśłnymi funkcjami używać :wink:

(Ziem) #11

Teraz zrozumiałem :slight_smile: .

Dzięki za pomoc!

(Mko0) #12

Mimo wszystko, ja i tak zainstalowałem comodo pro (uległem presji znawców tematu. :mrgreen: ).

(Ziem) #13

Pożyjemy zobaczymy czy wpadnie jakiś syf...

Wcześniej radziłem sobie z samym Kerio, plus Hijack i AVG, to wystarczało komp stał nietknięty przez jakiś rok :-).

(Wyspa4898) #14

u mnie starsznie mulił kompa, wróciłem do NOD32

(system) #15

Trochę muli, firewall blokuje niektóre programy. NIE POLECAM :shock:

(pysiu) #16

Panasonic piszesz że blokował programy choć ja mam i nigdy nic nie zablował bez potrzeby , a czy swój problem zgłaszałeś ddo pomocy technicznej ?

(system) #17

Niee..... Blokuje mi programy P2P (DC++)

(pysiu) #18

warto czasem na forum opisać problem :slight_smile: u producenta