Czy Asus GL552VW-349T obsługuje protokół NVMe?

Dlaczego mam zapomnieć o NVMe? Napisz coś więcej.

NVMe nie są wspierane, jedynie SATA i PCIe AHCI

A skad te informacje?

Niektórzy piszą , że zależy to od daty wyprodukowania laptopa . Nie ma innego rozwiązania jak sprawdzenie tej informacji u źródła czyli u ASUS-a . Wszystkie inne dywagacje są bez sensu . Innym rozwiązaniem jest wypożyczenie (zakup) SDD M.2 NVME i doświadczalne sprawdzenie jak jest w rzeczywistości .

Wysłałem zapytanie do Asusa, zobaczymy jaka będzie odpowiedź.

1 polubienie

Z tego co się orientuję różne wersje występowały, lecz te w Polsce nie miały takowego wsparcia.

Witamy,

Z naszych informacji, dany model nie posiada miejsce na dysk M.2.

Trzeba poprawić opis choć sprzęt jest już wycofany ze sprzedaży (ale lepiej późno niż wcale) .
Problem jest typ złącza M.2 i tym samym wsparcie dla protokołu NVME .

czekając na odpowiedź na maila napisałem do nich poprzez live chat i zgodnie z przewidywaniami, okazuje się ze nie obsługuje NVMe tylko SATA. Szkoda bardzo bo jednak ogranicza to bardzo prędkości zapisu/odczytu, chyba że w codziennym użytkowaniu nie jest to aż tak znaczące?
EDIT. Ktoś podpowie jaki dysk wybrać? Co myślicie o crucial MX300 275GB?

256GB - dobry wybór


233GB

233GB

Tylko Intel :slight_smile:
https://www.x-kom.pl/p/389078-dysk-ssd-intel-256gb-sata-ssd-545s-m2-2280.html

Jak już to tylko SAMSUNG !

Chyba skieruje się ku temu mx300. Jeszcze do tego znalazłem go na pewnej stronie w bardzo ciekawej cenie
https://vemini.pl/index.php?id_product=720&controller=product

Widziałem , ale uważaj żebyś czasem nie został oszukany (płatność przy odbiorze ?) . Dla mnie ta strona jest podejrzana (99,999% tzn. mam przekonanie graniczące z pewnością , że to oszust) !
Ostatecznie 23GB więcej “drogą nie chodzi” .

A skad przekonanie ze to oszust? Może to jakaś nowa firma która weszła na rynek?
EDIT. Miałeś rację :smiley:
" Ceny za niskie, nierealne i niedostępne nigdzie na rynku, poniżej hurtowych, opinie dodawane co 3 minuty albo i częściej, czyli ktoś sam sobie pisze, domena założona 22 stycznia 2018, a już tyle sprzedanych rzeczy bez jakiejkolwiek reklamy … UWAGA, bo to przekręt, a jedna negatywna ocena ma tylko za zadanie uwiarygodnić NIEISTNIEJĄCY w praktyce sklep, NIE PRZELEWAJCIE PIENIĘDZY."

Proponuję Ci zaczekać tak ze dwa tygodnie . Na razie opinie (bardzo “świeże” ?) o sklepie są “cacy” (lipa !) . Później napiszą prawdziwi poszkodowani (oszukani) . Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie abyś do nich dołączył . Naprawdę chcesz dołączyć do tego “klubu frajerów” ? Ani kasy ! Ani dysku ! Ja już trochę widziałem ! Ten rodzaj strony układ na niej itd . Jakby co to pamiętaj , że Cię ostrzegałem !
Czasy takie , że najlepszym strażnikiem swoich pieniędzy jesteś Ty sam , a nie policjant , prokurator i sędzia (dawniej tj. w PRL-u można było “spać spokojnie” , albowiem czuwało ORMO) !

A widzisz ! Węch mnie nie zawiódł !

no miałeś nosa. No nic, chyba będę celował w tego crucial MX300, chyb ze cos innego jeszcze polecacie w podobnej cenie? Ktoś może ma tego cruciala? jak się sprawuje?

Kup w “normalnym” sklepie . CRUCIAL to dla Ciebie najlepszy wybór .