Czy Asus GL552VW-349T obsługuje protokół NVMe?

Cześć wszystkim!
Ostatnimi czasy rozważam zakup dysku SSD do mojego laptopa. Sprawa zawisła na tym, że nie wiem jaki wybrać. Niby po rozkręceniu mojego laptopa można zobaczyć, że jest wyposażony w złącze M.2 z kluczem M, więc powinien obsługiwać zarówno protokół SATA jak i PCIe. Tylko teraz kolejna sprawa, nie wiadomo czy obsługuje wymieniony w tytule protokół NVMe, bo jeżeli nie to nie ma sensu pchać tam dysku PCIe NVMe bo nie wykorzysta on całkowicie swoich możliwości. Na internecie są w zasadzie różne informacje na ten temat, podobno sam Asus podaje różne informacje :joy: .Czy ktoś jest w stanie pomóc mi stwierdzić czy posiadam ten protokół? Może jest to kwestia wgrania nowego biosu? Obecnie posiadam wersje 218. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam :grinning: .

Tu zapytaj :slight_smile:
https://www.asus.com/support/Product/ContactUs/Services/questionform/?lang=pl-pl

Nie posiada M.2 , a na dodatek ma tylko jedno złącze SATA .
Tylko tego typu dyski mogą poprawić jego wydajność (HDD 5400rpm ?) :


Te 525GB to tak naprawdę 500GB .

Hmm…

@KAZDAN63 - mylisz się !

O dyskach NVMe zapomnij, zostaja ci nowe Samsungi 860.

Tu można zobaczyć zdjęcia, na których widać, gdzie jest slot M.2:

Wersja ROG ma !

Brniesz w bzdurę, zupełnie bez sensu :slight_smile:
https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-GL552VW.162688.0.html

ROG to jest element ozdobny :stuck_out_tongue_winking_eye:

Zobacz opis na X-KOM i to co napisał odnośnie modelu , pomyśl , a później pisz !

To Ty zobacz zdjęcia z tego samego opisu. Zobaczysz na nich logo ROG :wink:
ps. Może masz uszkodzony monitor? :stuck_out_tongue_winking_eye:

Będziesz w tej sprawie musiał zwrócić się do ASUS-a podając dokładnie model laptopa jaki posiadasz (S/N) , bo zdaje się , że tylko ASUS może ci na to autorytatywnie odpowiedzieć . Nasze “bicie piany” nie da Ci stuprocentowej pewności jak jest naprawdę dla tego egzemplarza który posiadasz .

@x-kom.pl czy laptop poniżej opisany ma slot M.2?

Nie widzę nic na temat M.2 .

Procesor: Intel Core i5-6300HQ (4 rdzenie, od 2.3 GHz do 3.2 GHz, 6MB cache)
Pamięć: 8 GB (SO-DIMM DDR4, 2133MHz)
Dysk: 1000 GB SATA 5400 obr.
Grafika: NVIDIA GeForce GTX 960M, + Intel HD Graphics 530
Typ ekranu: Matowy, LED
Microsoft Windows 10 Home PL (wersja 64-bitowa)
Zobacz więcej szczegółów

To, że w opisie nie ma nic na temat M.2 nie znaczy, że ten laptop nie ma slotu M.2… “To elementarne, drogi Watsonie” :stuck_out_tongue_winking_eye:

???
Naprawdę ?
To starszy model (nie ROG !) z GTX 960M !
Po prostu pytający nie zbyt precyzyjnie się wyraził na temat modelu ?
Watsonie ?

Ten model nazywa się ASUS ROG GL552VW-DM349T. Z jakiegoś powodu, niektórzy sprzedawcy, np X-KOM, nie umieścili w swoich ofertach, w nazwie modelu, literek ROG.

Nie napisali ROG , błedny opis itp. itd. Do mnie masz pretensje ?

Widze, ze większość komentarzy jest odnośnie tego czy mój laptop posiada złącze M.2 :joy:. Rozwieje wszelkie wątpliwości, posiada :slight_smile:. Dzisiaj grzebalem, by sprawdzić jaki klucz mam. Czyli pozostaje mi napisać do supportu. Tak też zrobię. Dam znać jakie informacje otrzymam.
EDIT nie pisalem ROG bo to nie ma zadnego znaczenia i tak jak ktoś pisal jest tylko ozdobnie. Jest w ogole ten model bez ROG? Bo nie słyszałem.

Owszem mam. O to, że szybciej piszesz niż myślisz co piszesz… Przez to wychodzą bzdury.