Czy Avast Może blokować grę

Mam Avasta 4.7HE i przy włączaniu gry z płytki pojawia sie plansz gry wciskam play i płytka gaśnie czy można jakoś ustawic Avasta żeby nie blokował

Przed uruchomieniem gry wyłącz ochronę antywirusową w tle. Co to za gra ? Czy jest ona oryginalna ?

A gdzie tego szukać bo ja nic takiego nie widzę

Gdy uruchomisz komputer w zasobniku systemowym pojawi się niebieska kulka z napisem “a”. Kliknij na nią prawym przyciskiem myszy i z wyświetlonego menu kliknij Wyłącz ochronę.

to działa po restarcie bo nic nie pomogło

Avast to raczej Ci gry nie blokuje ;]

Może instalowałeś jakiegoś FireWalla ?

nic z tych rzeczy ostatnio wprowadzałem na nowo system jak mialem tylko grę to chodzila a jak poinstalowałem takie tam do filmów winrara gadu i avasta to juz nie idzie

Napisz co konkretnie instalowałeś, i co to jest za gra.

Bo żeby Avast blokował grę to się jeszcze nie spotkałem :stuck_out_tongue:

edit // A przypadkiem nie emulujesz tej gry z wirtualnego napędu ?

to jest F1 2001 wczesniej mialem kasperskiego i mialem podobnie ale wyłączyłem anti dialera i było ok a potem nawet z wyłączonym a-d nie wchodziła jak wprowadziłem na nowo system to na czystym systemie gra chodzi a jak poinstalowalem gadu allplayera drukarke winrara nerowinampa i avasta to gra sie załącza pojawia sie plansza startowa wciskam play i płytka w nośniku gaśnie pojawia sie na pasku i znika czasem robi sie pomarańczowy tak jakby miała pójść i gasnie jak przywracam system do świerzynki to idzie komp specjalnie nie pobierał żadnych aktualizacji a i z systemu nic nie wyskoczyło wiesz ja w nia bardzo rzadko gram ale jak juz cos mam to chce żeby mi to działało

Dziwne…

A spróbuj powyłączać przed odpaleniem gry, wszystko co pracuje w tle.

Jakby rzeczywiście to była wina jakiejś aplikacji to powinna gra działać, po wyłączeniu wszystkiego.

a powiedz mi przywracanie systemu max do jakiego czasu dziala w stecz

To zależy. Komputer ma przydzielone miejsce na punkty przywracania. Bardzo stare punkty są automatycznie usuwane z dysku.

Sprawdz jaki masz ostatni punt przywracania

start -> wszystkie programy -> akcesoria -> narzędzia systemowe -> przywracanie systemu.

Jeżeli oczywiście miałeś przywracanie włączone :stuck_out_tongue:

Ale moim zdaniem i tak nie jest to dobre rozwiązanie.

Spróbuj zrobić tak jak napisałem w poprzednim poście.

Jeżeli to rzeczywiście wina jakiejś aplikacji to raczej się dowiemy :stuck_out_tongue:

ale co pracuje w tle avast i nic więcej poczekaj chwilke coś sprawdze

Sprawdz poprzez “msconfig” w zakładce “uruchamianie” co za aplikację uruchamiają się podczas startu systemu.

To co jest Ci zbędne możesz śmiało usunąć z autostartu.

Tutaj jest dokładnie przedstawiona Optymalizacja Autostartu

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/index.php?topic=116.0

Dodatkowo zobacz w Menadżerze zadań jakie masz aktywne procesy.

Może coś pracuje w tle a Ty nawet o tym nie masz pojęcia :wink:

mi to wyglada na to że podczas instalowania róznych rzeczy potem coś poprostu robi zamieszanie i juz a w msconfig nie bardzo wiem co tam zrobic to dla mnie zbyt skomplikowane a nie chce czegos odptaszkowac

Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz ;]

A ja Ci nie wywróżę co powoduje takie zachowanie komputera.

Ja jestem za tym abyś jednak spróbował.

Jak będziesz miał jakieś wątpliwości do tego co odznaczyć to pisz na PW :slight_smile:

edit // najlepiej zrób screena tego co masz w zakładce uruchamianie, i wyślij mi to na PW.

To Ci powiem co możesz spokojnie usunąć z autostartu.

a w d…e z tym to jak szukanie igły w stogu siana

To po co zakładasz temat ?

Jak nie chcesz stosować się do porad ?

Nie wszystko jest tak proste że klikniesz dwa razy i problem rozwiązany.

Ale to Twój problem, jak nie chcesz sobie pograć.

Życzę powodzenia na przyszłość z takim podejściem ;]

ale tam jest wszystko poptaszkowane zebym ja miał jkiś punkt zaczepienia od czego zaczac ok jestem juz w tym narzedzia i od czego mam zaczac od ogolnych , usługi uruchamianie boot