Czy AVG będzie się gryzł z Avastem w trybie kompatybilności?

Czy AVG będzie się gryzła z Avast’et Free AntiVirus jeśli będzie on w trybie kompatybilności?

Ewentualnie jeśli tak będzie to jakiego antywirusa polecacie, który by się nie gryzł z Avast’em ?

Chcesz zainstalować dwa programy antywirusowe na tym samym komputerze? Czy coś źle zrozumiałem?

2 antywirusów nie można mieć… możesz mieć ewentualnie dodatkowo jakiś skaner antywirusowy

Musisz się zdecydować na jeden antywirus, bo z dwoma będzie spory problem… Wybierz któryś z nich, do tego Malwarebytes Anti-Malware + np. Housecall i o ile będziesz działał z głową, to powinno być OK.

  • nie powiedziałem, że chce zainstalować dwa antywirusy gregorsi

  • zainteresował mnie ten temat, ponieważ możńa zainstalować Avasta w trybie kompatybilności, więc pomyślałem sobie, że można mieć dodatkowego, skoro Avast nie będzie się gryzł… i tyle.

Zainstalować dwa antywirusy można natomiast gorzej z działaniem, możliwe że programy po prostu nawzajem się uszkodzą, tzn avast wykryje sygnaturę wirusa w bazie AVG lub odwrotnie.

Dwa włączone skanery plików raczej też nie mają zbyt wiele sensu, po prostu o ile będą działały, zamulą komp nie dając nic w zamian.

Jak widać czegoś nie zrozumiałem, no cóż, zdarza się.

Używam Avast oraz Comodo, nie jednocześnie, na jednym komputerze mam Avast na drugim Comodo.

Moim zdaniem oba są OK.

Owszem będzie się gryzł. Dojdzie do konfliktów między modułami ochrony w czasie rzeczywistym - operacje plikowe i monitorowanie procesów przez jeden antywirus będzie przez drugi traktowane jako infekcja/exploit będzie go próbował zwalczać, a zwalczany będzie się bronił technikami autoochrony - np. w AVG zabite przez Avasta procesy będzie resetował AVG Watchdog. Skończy się na tym, że wydajność komputera będzie tragiczna.

Żadnego duetu antywirusów działających z ochroną w czasie rzeczywistym nie można zainstalować na jednym systemie operacyjnym,