Czy AVG będzie się gryzł z Avastem w trybie kompatybilności?

(Kajot111) #1

Czy AVG będzie się gryzła z Avast'et Free AntiVirus jeśli będzie on w trybie kompatybilności?

Ewentualnie jeśli tak będzie to jakiego antywirusa polecacie, który by się nie gryzł z Avast'em ?

(Gregorsi) #2

Chcesz zainstalować dwa programy antywirusowe na tym samym komputerze? Czy coś źle zrozumiałem?

(system) #3

2 antywirusów nie można mieć... możesz mieć ewentualnie dodatkowo jakiś skaner antywirusowy

(Freeq52) #4

Musisz się zdecydować na jeden antywirus, bo z dwoma będzie spory problem... Wybierz któryś z nich, do tego Malwarebytes Anti-Malware + np. Housecall i o ile będziesz działał z głową, to powinno być OK.

(Kajot111) #5
  • nie powiedziałem, że chce zainstalować dwa antywirusy gregorsi

• zainteresował mnie ten temat, ponieważ możńa zainstalować Avasta w trybie kompatybilności, więc pomyślałem sobie, że można mieć dodatkowego, skoro Avast nie będzie się gryzł.. i tyle.

(sadaj72) #6

Zainstalować dwa antywirusy można natomiast gorzej z działaniem, możliwe że programy po prostu nawzajem się uszkodzą, tzn avast wykryje sygnaturę wirusa w bazie AVG lub odwrotnie.

Dwa włączone skanery plików raczej też nie mają zbyt wiele sensu, po prostu o ile będą działały, zamulą komp nie dając nic w zamian.

(Gregorsi) #7

Jak widać czegoś nie zrozumiałem, no cóż, zdarza się.

Używam Avast oraz Comodo, nie jednocześnie, na jednym komputerze mam Avast na drugim Comodo.

Moim zdaniem oba są OK.

(Arek_AVG_pl) #8

Owszem będzie się gryzł. Dojdzie do konfliktów między modułami ochrony w czasie rzeczywistym - operacje plikowe i monitorowanie procesów przez jeden antywirus będzie przez drugi traktowane jako infekcja/exploit będzie go próbował zwalczać, a zwalczany będzie się bronił technikami autoochrony - np. w AVG zabite przez Avasta procesy będzie resetował AVG Watchdog. Skończy się na tym, że wydajność komputera będzie tragiczna.

Żadnego duetu antywirusów działających z ochroną w czasie rzeczywistym nie można zainstalować na jednym systemie operacyjnym,