Czy Avila jest smartfonem?

Chaotycznie trochę jest, ale najgorzej znowu nie jest. Ale fakt, że tutaj Google głaszcze YT, Dokumenty, gmail, Kalendarz a odpicować Andka nie potrafi :wink:

Avila smatfonem? Wg. definicji niby jest, ale w rzeczywistości myślę, że to raczej trochę inaczej wygląda, i terminem smartfon są określone telefony z Andkiem, iOS, BBOS, MeeGO, WP7, Symbianem itp. - wymieniać można :smiley:

Tak się składa, że potrafi. Robi to bardzo dobrze.

Niestety ręce mi się załamują na widok tego, co producenci z Androidem robią.

Chociażby oryginalny ROM w mojej Galaxy Spica.

Samsung nie zrobił sterowników do GPU. W bliźniaczym modelu i5800 (Galaxy 3) rzekomo GPU w ogóle miało nie być (okazało się, że jest, sterownika nie ma). Do tego nie poświęcili czasu na odpowiednie przygotowanie telefonu i zamiast popracować nad sterownikami oraz modułami jądra, oni zrobili patcha dla Androida byle działał i nie pokazywał błędów.

Tak przygotowany system nie ma prawa działać dobrze. A jak nie działa dobrze, to producentowi nie chce się robić aktualizacji i płacić programistom, jak i testerom za nią. Google nie ma na to wpływu.

Dobrze, że dla mojej Spicy sterownik do GPU powstaje, a moduły jądra itd. zostały od nowa przepisane. W porównaniu do stockowego ROMu - niebo a ziemia.

Korzystam z Cyanogenmod 7.2 (praktycznie czysty Gingerbread 2.3.7) i telefon śmiga jak talala. Na początku sam myślałem, że to wina Androida, że muli…

Do spicy to nie ma jak poprawić wydajności bo ma za mała przepustowość. Sterowniki jedynie mogą trochę poprawić wydajność. Niestety to jest bolączka tego telefonu. Do filmów, internetu i zastosowań 2D jest ok, ale pograć to sobie człowiek nie pogra.

mozilla007 , Samsung niestety zrąbał Spicę też od strony sprzętowej z szyną AHB, więc cudów nie będzie.

Tak czy inaczej, z CM7.2 telefon potrafi wykorzystać swoje możliwości na tyle, na ile może.

Zero przycięć w UI. Z podkręconą AHB jest jeszcze lepiej.

Nie, wydajność będzie poprawiona zdecydowanie. Tyle, że możliwości GPU w Spicy to 4mln wielokątów na sekundę, więc jest to połowa tego, co oferuje Adreno 200. Jest to ograniczenie sprzętowe, sterowniki nie mają nic do tego. Do tego właśnie to nieszczęsne AHB, które dodatkowo kastruje GPU…

W najnowsze gry nie, ale takie jak Tank Hero, Raging Thunder 1 działają z płynnością zadowalającą.

No fakty zostały wymienione. Ja z mojej Spicy jestem zadowolony. W Angry Birds mogę pograć to mi starczy, dobry zabijacz czasu jak się nudzi lub ma się chwilkę wolną. Wracając do tematu, to już były próby wgrania Androida 1.5 jak i WM2003 na Avilę i każda próba nieudana, czyli dalej Avila nie stała się smartfonem. Sam kiedyś miałem i wiem że gdyby była smartem to by bateria nie trzymała od 3 do 5 dni :).

ra-v

Mój brat ma telefon z Androidem(LG P350). Kiedyś bawiłem się nim przez jakieś 2 godziny i nie mogłem dojśc gdzie co jest.

Może trochę przesadziłem z tym koszmarnym menu, ale ułożenie alfabetycznie programów to moim zdaniem porażka.

Mogli tam dać normalne menu(Wiadomości, Połączenia, Aplikacje itd.) wtedy obsługa smartfonów mogła by być przyjemniejsza.

mozilla007

Avila ma procesor ok.200-285Mhz(różnie źródła podają) a smartfon z Androidem 1.5(np. HTC Hero) ma Qualcolm 528Mhz(chyba).

Co do WM to dziwię się, bo HTC Wizard miał procesor 190Mhz to na Avilę powiniem wejść.

Częstotliwość procesora nie świadczy o jego szybkości - vide komputerowe Celerony a Xeony, a tym bardziej nie o smartfonowości.