Czy Avila jest smartfonem?

Pytam tak z ciekawości, co o tym sądzicie. Na tle dzisiejszych HTC czy droższych Samsungów wypada blado, ale jakby ją dobrze doposażyć w odpowiednie aplikacje to mogła by robić za taki “niskobudżetowy” smartfon. Są tez softy przypominające np. IPhona czy HTC Sense.

Jakie są Wasze opinie.

Edit:przepraszam za temat pod tematem

Telefonów opartych na Javie nie kwalifikuje się do kategorii smartfonów. Można ją “doposażyć” ale Avila nadal nie będzie smartfonem.

Dzięki za opinię.

A jaki ma procesor? Słyszałem, że 300Mhz i że 285Mhz. Które jest prawdziwe.

Ja bym zaryzykował stwierdzenie że nawet przy starszych HTC z WM 5 wypada bardzo blado :stuck_out_tongue:

tego nikt nie wie, bo nikt od samsunga nie podał tego w żadnej specyfikacji.

a nie można tego jakoś sprawdzić?

Opartych na Javie? A nie systemie operacyjnym producenta?

Co to jest wg Ciebie smartfon?

Źródło: Wikipedia

Więc dlaczego dzisiejsze telefony z wieloma funkcjami nie można nazwać smartfonami? Przecież te bardziej zaawansowane to jest telefon komórkowy i PDA w jednym.

Wg mnie Avila jest smartfonem. Jeśli ktoś ma argumenty przeciw, niech je poda. Tylko mi nie pisać bzdur o systemie na Javie, bo rozjadę czechosłowacką Jawą.

Wszystko można. Tylko jak sprawdzisz domowym sposobem? :slight_smile:

Bo były kody do Avili i myślałem, że w ten sposób…

rav-3:Avila ma TouchWiz, ale to jest raczej środowisko graficzne nie system…

A Cookie czy Bali(LG) też są smartfonami? Co o tym sądzisz?

One są tylko do testów serwisowych :wink:

Mniej więcej.

Podstaw je do definicji, którą przytoczył ra-v.

Szczerze, to ja swojego starego SE W880i kiedyś tak zmodyfikowałem, że pasowałby do ww. definicji.

PeDeeFy były :slight_smile: Internet, poczta i internet też :slight_smile: Dodatkowo parę funkcjonalnych aplikacji Java i voila.

LG Bali ma mój dziadek. Kupił bo moja Avila mu się spodobała :smiley:

Może według definicji encyklopedycznej Avila jest smartfonem, ale nie według ogólnie przyjętej klasyfikacji. Za smartfony obecnie uznajemy telefony oparte o systemy operacyjne bardziej zaawansowane niż Java i starsze wersje Symbiana. Windows Mobile, iOS, Bada, Android, BlackBerry OS i nowsze wersje Symbiana - to są systemy które czynią z telefonu smartfon według powszechnie przyjętej nomenklatury. Możesz jeździć czechosłowacką Jawą, ale myślę że 99% ludzi i tak nie zakwalifikuje Avili jako smartfon - powiem więcej - sam Samsung nie klasyfikuje Avili do smartfonów a jedynie do telefonów z dotykowym wyświetlaczem. Myślę że kolejną ważną cechą smartfonów jest dostęp do jakiegoś marketu pozwalającego kupować aplikacje, a oprócz odczytu dokumentów smartfony pozwalają je także tworzyć i edytować.

Ra-v źródło, które podałeś jest moim zdaniem bardzo nieprecyzyjne w definiowaniu smartfonu.

Jednak trzeba przyznać, że na smartfon składa się coś więcej niż aparat, kalendarz, internet i obsługa informacji osobistych.

Taka Avila czy Bali nie otworzy żadnego dokumentu ani go nie edytuje(choć zdarzają się wyjątki) nie wykona również czynności bardziej skomplikowanych i zbliżonych do tych wykonywanych na komputerach PC i Laptopach a telefon z Androidem czy (najstarszym) WM już tak.

Niestety nie ma porządnej definicji określającej co jest a co nie jest smartfonem lub PDA.

Proszę sobie POCZYTAĆ :slight_smile: bardziej precyzyjny artykuł na wiki aniżeli te pare zdań podanych przez Ra-v.

Pozdrawiam

Co to jest ogólnie pojęta klasyfikacja?

Co do jest do choinki ten system Java?

Skoro nikt nie jest wstanie wyraźnie podważyć definicji na polskiej Wiki t wg Ciebie nie ma wyraźniej granicy to Avilę można uznać za smartfon.

To może być kwestia sporna jak Play 4G - niby ma HSPA+ ale ograniczony, czyli jakby jechać bolidem F1 z prędkością malucha. Póki co nikt nie udowodnił że Play nie ma 4G;-)

Ra-v systemy oparte na środowisku Java czyt. systemy producenckie. Nie bądźmy drobnostkowi, nie ważą się losy świata :wink:

Play nie ma i nigdy nie miał 4G -było i jest o tym głośno i udowodniono, że Play nie ma 4G zrobiło to bodaj UKE i to nawet dość skutecznie a potem rzecznik P4 wił się jak piskorz na blogu. W zasadzie to sieć Play określa się jako 3.5G, nie jest to sieć 4G ale podwalina pod nią, co jest znaczącą różnicą.

Opis sieci 4G http://en.wikipedia.org/wiki/4G

jak znajdę w czeluściach zakładek link do artykułu o 4G play to też dołączę :slight_smile:

Wracając do tematu, wiele się zmieniło od czasów pierwszych PDA i to samo tyczy się kwalifikacji do rodziny smartfonów.

Avila wykona wiele zadań, ma dostęp do internetu, ma aparat, ma obsługę danych prywatnych jednak zawsze będzie wykonywała tylko proste czynności - tak jak większość telefonów, ale nigdy nie da rady wykonać czynności bardziej skomplikowanych jak np. te wykonywane na telefonach z systemem Android.

To tak jakby chcieć w DOSie pracować na Fotoshopie.

Generalnie możemy debatować tak do zas*************nej śmierci ale i tak porządku świata nie zmienimy.

PS: troszkę się powtórzyłem, sorry :wink:

Dla mnie w ogóle nazwa smartfon jest śmiechu warta, to po prostu PDA, albo telefon. nie wiem po co sobie “komplikować” życie i dzielić urządzenia wedle jakiejś bzdurnej klasyfikacji.

Obecnie nazwa smartfon to raczej marketing, i stosuje się ją głównie w reklamach, żeby odróżnić nowe telefony z androidem od tych starszych z symbianem, czy softem producenta, chyba że tylko ja jeszcze nie spotkałem osoby która poszła “odebrać smartfona”, albo “zasmartfonować do przyjaciółki” :stuck_out_tongue: .

I w sumie masz bardzo dużo racji, w nazwie “smartfona” jest więcej marketingu niż danych technicznych.

Dla mnie Avila nie jest smartfonem ze względu na brak systemu. Wiem jest system ale producenta :). Aplikacje tylko Java, to nawet nokie 3510i można smartfonem nazwać.

Ale się dyskusja zrobiła;)

Mi osobiście brak systemu nie przeszkadza. bo wszystko co potrzebne mam na Javie;)

Poza tym Android ma jedną wadę: koszmarne menu :evil:

Ale nie zbaczajmy z tematu;)

W sumie racja. Różnica pomiędzy PDA i smartfonem jest zatarta jak pomiędzy komputerem osobistym a laptopem.

Co do menu Android - jak ktoś nie ma to wypisuje takie głupoty;-) I nie zbaczajmy z tematu;-)