Czy bada jest gorszy od symbiana?


(Mattyp24) #1

Witam. Mam pytanie odnośnie systemu Bada. Zamierzam kupić telefon z takim system przez to, że dłużej wytrzyma bateria. Teraz mam symbiana i z potrzebnymi aplikacjami nie było problemu. Nie wiem jak to będzie z Bada. Jeśli ktoś ma to niech napisz czy są dobrze działające programy do:

-oglądania filmów z napisami

-otwierania PDF

-otwierania prezentacji PP, dokumentów Worda i Excela

-rozpakowywania ZIP (lub innych archiwów .7z, .rar)

-przeglądania internetu (jest opera mini na bada?)

Jakie jest wasze zdanie na ten tema. Czy do moich potrzeb starczy bada? Androida nie chcę, bo zależy mi na baterii a w gry i tak nie gram na telefonie.


(system) #2

Na tym systemie to nie wgrasz sobie tak łatwo programu czy fajnej gierki

Tam trzeba coś kombinować z podmiana aplikacji czy coś w tym stylu.

Ja w ten system nigdy bym nie wszedł

Oczywiście to co wymieniłeś ten system ma w sobie bez konieczności instalowania


(dark__jedi) #3

Bateria nie wytrzyma dłużej z systemem BADA. Niestety ale BADA jest mało rozwojowa, mało aplikacji itd. W związku z tym telefonu tak naprawdę używa się tylko do dzwonienia i smsowania. Energię pobiera głównie ekran i moduł GSM.

Telefon z androidem jest częściej używany, zwłaszcza do internetu, aplikacji, gier - stąd wrażenie, że chodzi krócej.

Długość pracy na akku zależy także od samego telefonu.

Nie ma miniOpery na BADĘ.

Jeśli chcesz robić więcej niż tylko dzwonić to i tak jesteś skazany na Androida. Ludzie, którzy nie potrafią skonfigurować sobie przyzwoicie telefonu potem piszą takie bzdury, że telefon chodzi im dwa albo nawet jeden dzień.


(Mattyp24) #4

Dziękuję za zainteresowanie. Wynika z tego, że muszę sobie odpuścić Badę. To jaki telefon na androidzie z dobrą baterią do 500zł polecicie? Co powiecie o samsungu Ace?


(system) #5

Albo bateria albo Android :wink: Żaden smartfon nie wytrzyma długo, czy to z włączonymi "zaawansowanymi" funkcjami czy też bez.

Jak masz 500zł to Ace jest całkiem OK, możesz też się rozejrzeć za używaną Neo V bo czasem można dostać, jak możesz dorzucić 100zł to polecam Lumie 710 z Windows Phone, jak możesz dorzucić 200zł to polecam nówkę Neo V.

Zresztą zależy do czego będziesz używał.

A wracając do tematu, oczywiście, że BADA w porównaniu z Androidem, WP czy Symbianem będzie wypadać blado. Wystarczy spojrzeć w co najwięcej ładuje Samsung.

Na 100 Androidów, pada kilka BADA, aktualizacje są albo ich nie ma, wiele rzeczy leży i kwiczy od początku choć był czas na naprawę i tylko czekać aż Samsungowi znudzi się ten system. Potencjał jest ale nikomu nie chce się go wykorzystać.


(ra-v) #6

Bada jest inna niż Symbian. To kolejny temat z cyklu "Dlaczego ciężarówka jest lepsza od osobówki" (czy na odwrót).

Jest

Te rzeczy pojawiają się z reguły w każdym systemie. Masz w telefonie wbudowany Samsung Apps dzięki któremu znajdziesz przydatne aplikacje.

Lepiej poszukać na forach jakie ciekawe aplikacje są dostępne na jeden i drugi system, bo to że coś otwiera PDF, DOC i rozpakowuje 7zip to nie wszystko. Liczy też się szybkość i funkcjonalność.