Czy będę miał obraz HD?


(Zbysiek4) #1

Witam. W tamtym roku kupiłem Telewizor Samsung http://www.electro.pl/produkt-tv_lcd_sa ... 305,3.html , na dachu mam zwykłą antenę kierunkową, od anteny naziemnej z dachu jest w pokoju gniazdko http://www.przewodyelektryczne.com.pl/k ... e-aas.html bez tego środkowego a z tyłu telewizora mam też wejście takie jak w tym gniazdku lewe lub prawe. Moje pytanie brzmi: jeśli połączę kablem antenowym i odpowiednią końcówką http://allegro.pl/wtyk-antenowy-przejsc ... 01010.html to czy będę miał obraz HD? Pozdrawiam :slight_smile:


(Karolekc5) #2

Jeśli sygnał będzie nadawany w jakości HD to tak.


(Zbysiek4) #3

Pytałem się znajomego że jest to gniazdo analogowe więc HD nie pójdzie, to prawda?


(Adam Bialek) #4

Pierwszy raz spotykam się z takim określeniem "gniazdo analogowe". Jeżeli antena znajduje się w zasięgu nadajnika emitującego programy cyfrowe, telewizor ma dekoder MPEG-4, to programy cyfrowe będzie odbierać. Żeby telewizor pracował w HD, to program też musi być nadawany w HD.


(Zbysiek4) #5

Mam takie gniazdo jakie napisałem w pierwszym poście, a mimo to mogę nie odbierać programów HD (znajomy tak mi mówił), mieszkam ok 100 km od Warszawy gdzie są nadajniki.


(Karolekc5) #6

Gniazdo tu nie ma nic do rzeczy,

To jaki obraz będzie widoczny na TV zależy od tego jak on jest nadawany przez nadawcę, bez różnicy czy to przez antene naziemna czy satelitarną


(Zbysiek4) #7

Nawet jak podłączę do tego gniazda kabel antenowy z końcowką co pisałem w pierwszym poście?


(Mazi686) #8

Potwierdzam gniazdo nie ma tu nic do rzeczy , jeżeli sygnał będzie nadawany w HD to ty go bez przeszkód odbierzesz , ale jak na razie nie słyszałem żeby telewizja naziemna w Polsce nadawała w HD .


(Zbysiek4) #9

Dokładnie takie gniazdo http://www.praktiker.pl/produkt,28578,1 ... _atut.html i kabel koncentryczny z końcówką http://allegro.pl/kabel-antenowy-koncen ... 50500.html czy to się nada?


(sla17) #10

Nadaje, Polsat HD (chyba testowo, w Warszawie z PKiN), TVN HD, TVP HD, z tego co wiem ma być TVP1 HD oraz TVP2 HD (jeszcze przed Euro)


(Karolekc5) #11

A te HD to w jakiej rozdzielczości nadaje ?


(sadaj72) #12

Zapewne tej znanej z Half-life(1) i geforce 2...

1280 pikseli na dłuższym boku.

Ale to strzelam, bo u mnie żadne hd nie działa poza tym z satelity.


(sla17) #13

Nie wiem, póki co ponoć tylko Polsat HD wygląda dobrze, reszta to tak jak SD albo gorzej. Sam nie sprawdzę, bo nie mam anteny i odbiornika, na którym mógłbym sobie pooglądać :slight_smile:


(Kpc21) #14

Polsat HD i TVN HD nadają z Pałacu Kultury, ze stosunkowo niską w porównaniu z multipleksami z Raszyna mocą. 100 km od Warszawy możesz ich nie odbierać.

Od czerwca będziesz mieć TVP1 HD w MUX1 i TVP2 HD w MUX3.


(The Tick) #15

Witam,

Ja mam trochę inny problem związany z TV, lecz nie chcę zakładać nowego tematu...

Posiadam osobny, zewnętrzny dekoder telewizji cyfrowej DVB-T, lecz z anteny zbiorczej na dachu (chyba kierunkowa, wieloelementowa) dekoder nie znajduje mi ani jednego kanału TV. Odbieram TV z drugiej anteny udostępnionej (na mocy porozumienia spółdzielni z TV kablową), lecz bez radia.

Nie wiem na czym może tutaj polegać problem z tą anteną zbiorczą, telewizor bez dekodera (TV analogowa) znajduje kanały na tej antenie.

Z pobieżnych informacji KRRiT wynika, iż powinna działać. Z tego co wiem jest ona wzmacniana, lecz czytałem, iż to może być przyczyną jedynie pogorszeniem odbioru, a nie całkowitym jego brakiem.

O co tutaj może chodzić, bo kompletnie się nie znam?


(Kpc21) #16

Instalacja zbiorcza nie jest przystosowana do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Musisz udać się do spółdzielni (czy kto tam tą anteną zarządza), przedstawić sytuację, zwracając przy tym uwagę, że w 2013 roku instalacja stanie się zupełnie niesprawna, bo przestanie odbierać jakiekolwiek programy telewizyjne i poprosić o dokonanie modernizacji. Jeśli tego nie zrobią, masz prawo założyć własną antenę w miejscu pozwalającym na odbiór, spółdzielnia może ewentualnie postawić jakieś warunki np. ze względu na to, że dach czy elewacja jest na gwarancji.