Czy będę mógł zmienić szkołę ?

(Zakuexxx) #1

Hej. Chodzi o to, że obecnie jestem w 1 klasie tech informatycznym, i chciał bym zmienić obecną szkołę na inne technikum też o tym samym zawodzie czyli informatyk czyli zawodu nie zmieniam. Ale boję się, że nie przyjmą mnie tam do szkoły na 2 klasę bo od 1 nie chce znowu zaczynać tym bardziej w tym samym zawodzie. Powiem tak mam tam kolegę wiem, że są w klasie 2 miejsca ale jest jeden defekt obecnie ja mam angielski oraz inny język a tam jest język angielski oraz niemiecki i oni teraz mają angielski zawodowy a ja w tej miałbym dopiero w 2 i boję się, że przez to, że nie miałem niemieckiego oraz ang zawodowego to mnie nie wezmą. Strasznie mi zależy aby się tam przenieść na 2 klasę i chce się spytać czy jest taka możliwość może ktoś tutaj tak miał ? Wiem mam dzwonić do sekretariatu ale może ktoś z was miał coś podobnego albo się zna i odpowie mi czy raczej dam radę się przenieść czy będzie jednak ciężko ? Z góry dziękuje za pomoc

(eskimosek) #2

Wszedzie ucza tego samego ,musisz sie sam douczac wieczorami jak chcesz byc dobrym w informatyce.Zmienianie klas czy szkol nic ci nie da.Jak chcesz byc dobrym informatykiem to musisz byc lepszy od tych co niby uwazaja sie za profesjonalistow i znac najbardziej oczywiste rozwiazania.Tego zadna szkola cie nie nauczy tylko praktyka i samouctwo.

(Zakuexxx) #3

OK dziękuje za wypowiedz ale raczej nie chodzi mi teraz o nauczanie bo zawsze byłem samoukiem. Raczej chodzi mi o zmianę otoczenia hmm klimatu bardziej o to i moje pytanie jest sformowane w ten sposób czy była by możliwość zmiany szkoły prze zemnie ? :smiley:

(eskimosek) #4

Bedziesz tak cudowal to jeszcze gorzej bedzie.Musisz przecierpiec i tyle.

(Zakuexxx) #5

Ehh dlaczego od razu tak uważasz ? Zapytałem się czy jest możliwość tak zmiany szkoły średniej a ty od razu mówisz mi, że cuduje i jak tak będę chcieć to będzie tylko gorzej. Pytam się jasno czy jest taka możliwość zmiany a nie co się stanie jak do tego dojdzie rozumiesz prawda ?

(eskimosek) #6

Co ci da zmiana szkoly czy zmiana klimatu,masz jakis problem idz do nauczycielki dyrektora itp.Bedziesz tak zmienial klimaty ze sie niczego w koncu nie nauczysz.

(Zakuexxx) #7

Ehh kolego. Posłuchaj pytanie było zadane jak nie chcesz na nie odpowiedzieć to nie trudno. To już moja sprawa czy mi to coś da. Dziękuje za odpowiedz.

(ADR1991) #8

Teoretycznie jest możliwość przeniesienia się do innej szkoły, a na zaliczenie różnicy dadzą ci jakiś tam czas.

(Zakuexxx) #9

Teoretycznie ? Ale twoim zdaniem są większe szansę, że uda mi się to osiągnąć i dam radę się przenieść ? Oks czyli z tymi przedmiotami będę się musiał już tam dogadać kiedy mam je zaliczyć :smiley:

(ADR1991) #10

Wszystko zależy od dyrekcji. Ja tylko mówię, że jest możliwość przeniesienia się do innej szkoły. Kiedyś dwóch moich znajomych chciało się przenieść do mojej klasy z innej szkoły i im nie pozwolono, a niedługo później wyrażono zgodę innemu gościowi. Nie wiem od czego to zależy pozytywne rozpatrzenie wniosku, chyba od humoru, ale tak to już jest w publicznych szkołach.

(fiesta) #11

A nie prościej telefon w łapę i zadzwonić do sekretariatu, albo ruszyć 4 litery sprzed kompa i udać się do szkoły i dopytać się wszystkiego u źródła, zamiast bezsensowne gdybanie na forum?

(Zakuexxx) #12

Racja zgadzam się. Ale sam pisałem wiem, że mam do nich zadzwonić a tutaj pytam się czy może się ktoś w tym orientuję i wiem czy taka zmiana jest możliwa ?