Czy będę mógł zmienić szkołę ?

Hej. Chodzi o to, że obecnie jestem w 1 klasie tech informatycznym, i chciał bym zmienić obecną szkołę na inne technikum też o tym samym zawodzie czyli informatyk czyli zawodu nie zmieniam. Ale boję się, że nie przyjmą mnie tam do szkoły na 2 klasę bo od 1 nie chce znowu zaczynać tym bardziej w tym samym zawodzie. Powiem tak mam tam kolegę wiem, że są w klasie 2 miejsca ale jest jeden defekt obecnie ja mam angielski oraz inny język a tam jest język angielski oraz niemiecki i oni teraz mają angielski zawodowy a ja w tej miałbym dopiero w 2 i boję się, że przez to, że nie miałem niemieckiego oraz ang zawodowego to mnie nie wezmą. Strasznie mi zależy aby się tam przenieść na 2 klasę i chce się spytać czy jest taka możliwość może ktoś tutaj tak miał ? Wiem mam dzwonić do sekretariatu ale może ktoś z was miał coś podobnego albo się zna i odpowie mi czy raczej dam radę się przenieść czy będzie jednak ciężko ? Z góry dziękuje za pomoc

Wszedzie ucza tego samego ,musisz sie sam douczac wieczorami jak chcesz byc dobrym w informatyce.Zmienianie klas czy szkol nic ci nie da.Jak chcesz byc dobrym informatykiem to musisz byc lepszy od tych co niby uwazaja sie za profesjonalistow i znac najbardziej oczywiste rozwiazania.Tego zadna szkola cie nie nauczy tylko praktyka i samouctwo.

OK dziękuje za wypowiedz ale raczej nie chodzi mi teraz o nauczanie bo zawsze byłem samoukiem. Raczej chodzi mi o zmianę otoczenia hmm klimatu bardziej o to i moje pytanie jest sformowane w ten sposób czy była by możliwość zmiany szkoły prze zemnie ? :smiley:

Bedziesz tak cudowal to jeszcze gorzej bedzie.Musisz przecierpiec i tyle.

Ehh dlaczego od razu tak uważasz ? Zapytałem się czy jest możliwość tak zmiany szkoły średniej a ty od razu mówisz mi, że cuduje i jak tak będę chcieć to będzie tylko gorzej. Pytam się jasno czy jest taka możliwość zmiany a nie co się stanie jak do tego dojdzie rozumiesz prawda ?

Co ci da zmiana szkoly czy zmiana klimatu,masz jakis problem idz do nauczycielki dyrektora itp.Bedziesz tak zmienial klimaty ze sie niczego w koncu nie nauczysz.

1 polubienie

Ehh kolego. Posłuchaj pytanie było zadane jak nie chcesz na nie odpowiedzieć to nie trudno. To już moja sprawa czy mi to coś da. Dziękuje za odpowiedz.

Teoretycznie jest możliwość przeniesienia się do innej szkoły, a na zaliczenie różnicy dadzą ci jakiś tam czas.

Teoretycznie ? Ale twoim zdaniem są większe szansę, że uda mi się to osiągnąć i dam radę się przenieść ? Oks czyli z tymi przedmiotami będę się musiał już tam dogadać kiedy mam je zaliczyć :smiley:

Wszystko zależy od dyrekcji. Ja tylko mówię, że jest możliwość przeniesienia się do innej szkoły. Kiedyś dwóch moich znajomych chciało się przenieść do mojej klasy z innej szkoły i im nie pozwolono, a niedługo później wyrażono zgodę innemu gościowi. Nie wiem od czego to zależy pozytywne rozpatrzenie wniosku, chyba od humoru, ale tak to już jest w publicznych szkołach.

A nie prościej telefon w łapę i zadzwonić do sekretariatu, albo ruszyć 4 litery sprzed kompa i udać się do szkoły i dopytać się wszystkiego u źródła, zamiast bezsensowne gdybanie na forum?

5 polubień

Racja zgadzam się. Ale sam pisałem wiem, że mam do nich zadzwonić a tutaj pytam się czy może się ktoś w tym orientuję i wiem czy taka zmiana jest możliwa ?