Czy będzie chodził dobrze Windows 7 proff, 64 bit na tych parametrach komputera?

Witam,

Zwykle nie zadaje takich tematów, bo dobrze o tym wiem, że jak procesor obsługuje 64bit, to będzie chodził. Jednak mam mały niepokój. Był pogrzeb ciotki i rodzina zprezentowała mi laptopa, który należał do ciotki, laptop jest z 2007 roku, bo w tym czasie wybierałem laptopa dla ciotki. Obecnie jest zainstalowana Vista home premium 32 bit. Tylko dziwne, że jak w chodzę w system to piusze 4GB zamiast 3,20 GB uzytej pamięci. Ale nie o to się rozchodzi. Mam pytanie czy na takim laptopie pójdzie i będzie chodził sprawnie windows 7 64 bit.  Windows 8.1 raczej nie zamierzam instalować. O to parametry:

Laptop Acer Aspire 6935G

Procesor: Intel Core 2 Duo - ma obsługę 64bit,

Karta graficzna: NVIDIA GeForcee 9600M

Pamięć RAM: 4GB,

Nie piszę o pozostałych bo ma bluetooth, wifi, nagrywanie DVD DL.

Wg.mnie będzie chodził ale pytam dla pewności.

Skoro zmulona Vista na nim chodzi to 7ka tym bardziej oO

 

Aha, chyba chodziło o pojemność dysku twardego ale ok.

Będzie działać dobrze na tym laptopie. Zresztą zainstaluj i sprawdź.

Tak to o Ram chodziło i już poprawiłem.

 

Nie pisałem, że mi Vista muli, wolno chodzi.

vista jest i tak lepsza od XPka (na wielordzeniowych procesorach)… Nie wiem dlaczego ale u mnie tak wszędzie jest :smiley: Jak instaluję XP to tylko ze względu na małą ilość RAMu (1, 2GB… na reszczie 7) Będzie chodził dobrze. Tylko włącz uruchamianie na wielu rdzeniach…

On pewnie z tych, którzy jadą po Viscie, bo to modne kiedyś było.

Uruchamianie na wielu rdzeniach? Hmm w laptopie nie wiem gdzie się to ustawia i przyznam się szczerze, że nigdy czegoś takiego nie ustawiałem.

Bajki i legendy IT.

 

System zawsze uruchamia się z maksymalną dostępną ilością rdzeni.

też tak myślałem, że aż się zdziwiłem. Dodam, że pamięć RAM jest na DDR3. A jak oceniacie parametry tego laptopa? Czytałem, że wadą tego kompa to waga i słaba karta graficzna, ale nie zależy mi na graniu, a jedynie na programowaniu, pisaniu w ms office, oglądaniu filmów i przeglądanie neta.

Do tych celów się nadaje. 

 

Weź człowieku nie pisz do mnie, bo nie mam zamiaru dyskutować z kimś, kto wielokrotnie błyszczał na tym portalu swoją niewiedzą.

No nie wstydź się i wytłumacz zgromadzonym, co kryje się pod pojęciem: “Skoro zmulona Vista na nim chodzi to 7ka tym bardziej” ?

:mrgreen: Będzie chodził jak ۞ ۩ ♫ :heart:  Lady In Red :heart: Chris de Burgh :heart: ♫ ۩ ۞