Czy będzie działać system ustawienień fabrycznych z Samsung recovery na drugim laptopie?

Witam. Przechodząc od razu do sedna - jestem w posiadaniu dwóch identycznych laptopów Samsung NP355V5C zakupionych kwietnia 2013 roku. Posiadają one fabrycznie Windows 8 z wgranym kluczem w biosie. Na jeden z nich zainstalowałem inny system, usuwając nieumyślnie partycje recovery. Drugi laptop wciąż posiada tą partycje. Czy jeżeli zgrałbym na nośnik partycje recovery z drugiego laptopa to była by szansa na przywrócenie ustawień fabrycznych na pierwszym laptopie? Pozdrawiam.

tak, zadziała, lecz nie lepiej zainstalować czysty system bez crapware, całego syfu który dodaje w bonusie na siłę Samsung ? 

To w takim razie jaką wersje obrazu płyty ściągnąć, żeby klucz zaszyty biosie został poprawnie odczytany? Pamiętam jak kiedyś wygenerowałem za pomocą jakiegoś programu informacje na temat wersji, ID produktu, klucza produktu i taka wersja była widoczna:

Windows Version: Windows 8 x64 6.2.9200

Natomiast nie wiem jak to się ma do tych różnych rodzajów Windowsa 8. Na pewno musi być Windows 8 z systemem 64 bitowym, tylko czy Core, Enterprise, Pro? Nie mam pojęcia.

 

@EDIT: Już sobie poradziłem ze wszystkim. Ściągnąłem wersje Windows 8 64 bit Core/Pro która występuje najczęściej w laptopach. Podczas instalacji wpisałem klucz generic, natomiast przy gotowym systemie usunąłem w wierszu poleceń za pomocą komendy slmgr -upk klucz generic, zrestartowałem system i aktywował sie automatycznie klucz biosa - Takie rozwiązanie dla potomnych gdyby szukali w przyszłości odpowiedzi :)