Czy będzie działąć Windows 7

Witam, czy mógłby mi ktoś pomóc. Chciałam się dowiedzieć czy na moim laptopie pójdzie system Windows 7 i który miałabym ściągnąc (domyślam się, że jeżeli pójdzie to x86)?

Oto parametry mojego laptopa:

Toshiba Satellite L40-12X

Procesor: Geniine Intel® CPU T2080 @ 1.73GHz 1,74 GHz (podobno 32-bitowy)

Pamięć (RAM): 2,00 GB

Windows Vista Home Premium (32-bitowy)

Nie wiem jakie są jeszcze potrzebne.

Prosze o pomoc… Pozdrawiam

Tak. Zresztą jak działa Vista to i 7 powinien.

Zamierzasz go ściągnać z MSDNN czy wersje 90 dniową?

Dzięki za odpowiedz.

Jestem już w trakcie ściągania Windowsa 7 z MSDNN.

Ale kolega powiedział mi, że szkoda łacza, że nie pójdziemi Windows 7, bo niby mam komputer 32-bitowy (chodziło mu chyba o procesor).

Ściągam Windowsa (x86), dobrego?

x86 - 32 bit, czyli ok

tak, x86 = 32 bity, więc Ci pójdzie

dziękuje za odpowiedz, ucieszyła mnie bardzo :smiley:

jakby miał ktoś jakieś wskazówki i porady to poproszę

POZDRAWIAM :slight_smile:

Jakie porady Cię interesują :slight_smile:

Wszystko co może mi sie przydać przy instalacji systemu Windows 7 i potem zdobyciu odpowiednich sterowników. Prawie rok tem próbowałam prześć na Windowsa XP ale się nie udało, bo brakowało sterownków do kart dzwiękowej, a tak to wszystkie były, no i nici. Mam nadzieję, że z Windowsem 7 będzie inaczej. W moim przypadku Vista spoko działa, bo za dużo od niej nie wymagam, ale chciałam spróbować Windowsa 7, skoro mam taką możliwość i to jeszcze za darmo. :slight_smile:

Sterowniki Ci się przydadzą, ale i tak wszystko powinno działać bez nich (np. dźwięk), to “wygoda” w Windowsie 7. A jaką wersję ściągasz ? Home Premium :wink: ?

Windows 7 Professional (x86) - DVD (Polish)

Przekleiłam dokładnie z strony z której pobieram :slight_smile:

No bez nich to raczej nic nie będzie działało. :wink:

Windows 7 ma sporą ilość sterowników systemowych,potrzebnych do poprawnego działania sprzętu,jeżeli czegoś nie ma to przeważnie pobiera przez Windows Update.Jeżeli Vista działała dobrze to Win 7 na 90% też da radę.Ostatnio przeglądałem strony Toshiba i jest tam sporo sterowników pod WIN 7,kto szuka ten znajdzie ;] .

Ja mam Todshibe i Windows 7 i automatycnie się sterowniki pobrały z WinUp (Windows Update)

:slight_smile:

A co do sprzętu to instaluj jak najszybciej x86 wersję