Czy będzie kiedyś porządna aplikacja mobilna ?


(Seba228215) #1

Tak jak w temacie. Czy będzie kiedyś aplikacja dobreprogramy, gdzie funkcjonalność będzie taka jak w przeglądarkowej wersji dobreprogramy ? Dawanie postów, komentowanie i itp. Bo dużo osób pisze na telefonach i muszą korzystać z przeglądarki. A apka była by wygodniejsza.


#2

W aplikacji mobilnej nie ma niczego wygodnego. Ponadto długotrwałe korzystanie z małych ekranów jest szkodliwe dla zdrowia. I nie rozumiem, co za różnica, czy klikasz na ikonę przeglądarki, czy na ikonę aplikacji do DP. Myślę, że są ważniejsze rzeczy do ogarnięcia, niż pchanie apki do sklepu…


(Seba228215) #3

Ja dużo np piszę z urządzenia mobilnego i apki (dla mnie) są wygodniejsze. Ale to kwestia gustu. :slight_smile:


#4

A przeglądarka internetowa to co? To nie jest apka?
Czego lepszego oczekujesz od apki? Wygodniejszego wrzucania emotów?
Dodatkowego skrótu w launcherze? Zajebistej ikonki?

Na chwilę obecną na forum pierdzieli się tyle rzeczy, że brakuje jeszcze tylko tego, aby poświęcać roboczogodziny na dopieszczanie apki. Bo jak już powstanie, to będzie… tego mało, tego za dużo, a po co to? A czemu nie ma tego. Ale niewygodna ta apka. Beznadziejna ikona. A dodajcie gender emotki, a coś, a sroś…

:wink:


(Seba228215) #5

Powiem tak… może i głupie, ale przywykłem do powiadomień z apek i szybkości korzystania w danym momencie. Np twitter mobilny, zamiast przez chrome i zaloguj się tam i dopiero… po prostu dla mnie wygoda.


(Domker) #6

Może skorzystają z Instant Apps i po prostu będzie WebView jako widok aplikacji.
Ale stanowczo za wcześnie na takie rzeczy jak silnik forum jest w powijakach, ale z dostosowaniem mniej roboty, a i byłaby jakaś integracja np. z powiadomieniami.
W każdym razie nie oczekuję mobilnej aplikacji, bo jakby to do wszystkiego porobić aplikacje to smartfon by “zdechł” w parę godzin.


(Radek68) #7

A do tego na dobrychprogramach (i forum) zadziwiająco dużo ludzi korzysta z mobilnych okienek Microsoftu, czyli z Windows Mobile 10 i w starszej wersji WP8. Apka na Androida nie załatwiłaby sprawy.
W ogóle Polska jest w czołówce użytkowników smartfonów w Windowsem, a nasz portal w szczególności. Nie wiem czym to tłumaczyć, może tym, że WM10 jest naprawdę niezłym systemem, odpornym na większość ataków, wirusów itp., a nasi użytkownicy są dużo bardziej świadomi, niż np. (tu wstawić dowolny portal ogólnotematyczny), ale tak jest, więc wydawanie paki tylko na Androida byłoby trochę niepoważne, a pisanie ich na kilka systemów, bo przecież jest tez iOS, to chyba zbyt duzo roboty, dla małego efektu.


(Dimatheus) #8

Hej,

Wiesz, mnie się tylko przypomniało to, że na X Hot Zlocie chłopaki z Redakcji mówili o apce portalowej - służącej między innymi do konkursów - która miała być wydana na Androida oraz iOS’a. Na pytanie o mobilnego Windowsa pojawił się śmiech. :stuck_out_tongue: Czuję, że wiara w Windowsa już trochę zakrawa na ortodoksyjną łatwowierność.

Pozdrawiam,
Dimatheus


(Seba228215) #9

W zasadzie to Microsoft grzebie żywcem mobilnego Windowsa. Były informacje, że jakiś czas będą tylko tzw. future packi, ale nie będzie nowszych wydań, jak to ma miejsce na PC… Aż do czasu, w którym MS zakończy wsparcie dla tego systemu.


(tomekb) #10

@Lisek może powiesz, na jakim jesteśmy etapie? :slight_smile:


(Lisek) #11

Tak więc apki działają, na razie w kanale beta. Testuję właśnie pushe o nowych komentarzach do własnych wpisów blogowych. Oczywiście takie powiadomienia można wyłączyć :slight_smile:
Poprawiamy drobne niedokładności graficzne i “gadanie” z API. Jak wszystko pójdzie dobrze, apki na iOS-a i Androida powinny być dostępne na przełomie września/października a jeżeli pójdzie lepiej, to pewnie jeszcze wcześniej :slight_smile:


(Seba228215) #12

Czyli coś się w końcu dzieje. :smiley:


(Dimatheus) #13

Hej,

@Lisek - Ale wsparcia dla mobilnych okienek dalej nie przewidujecie?

Pozdrawiam,
Dimatheus


#14

Teraz to już w ogóle nie będzie nic działać.
Na forum masa nierozwiązanych problemów, a teraz do tego wszystkiego zacznie się biadolenie zmulonych, zmodowanych androidów. Uuuuu…


(Seba228215) #15

@Lisek Przy np Defraggler wziąłem wszystkie wersje i wywaliło mi błąd 404 . Sorki, że tutaj. Ale czy byś mógł zerknąć na to ?


(krystian3w) #16

Na androidzie nie działa pobieranie - słuszna uwaga @Seba228215


(Seba228215) #17

Spojrzałeś może na laptopie/pc czy to samo ? Bo ja chwilowo nie mam jak sprawdzić i powiedzieć czy to samo.


(krystian3w) #18

Na PC działa - pobiera się a wersja portable przekierowuje do piriform na główną (błąd po stronie Piriform i ich zarządzania domeną).

na Android Chrome skryptolink nie włącza pobierania i mam błędy typu 404 (próbowałem pobrać google fastboot i adb https://www.dobreprogramy.pl/ADB-i-Fastboot-Android-Platform-Tools,Program,Windows,78382.html)


(WODZU) #19

Jako zwolennik ograniczania ilości zbędnych aplikacji uważam, że wystarczająca jest dobrze dopracowana strona internetowa. Przy obecnej mocy obliczeniowej smartfonów i rozdzielczości ekranów nie potrzeba nawet wersji mobilnej, która w przypadku większości stron zwykle jest mocno wykastrowana, dodawana na siłę, z RWD, które potrafi wyświetlić prawdziwy burdel i to, co robi najlepiej, to zachęca do skorzystania z normalnej, pełnej wersji serwisu.


(Lisek) #20

Naprawione. Dzięki za info.