Czy będzie potrzebna aktualizacja biosu przy tym procesorze


(Gregos31) #1

Moja płyta główna to http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68-S/

zamierzam kupić ten procesor http://www.reactor.pl/produkt-procesor- ... -box,2046/

na stronie producenta płyty pisze ze obsługuje ten procesor ale nwm czy to się tyczy też biosu, czy nie będzie potrzebna aktualizacja?


(Longhorn2009) #2

Zależy jaki BIOS jest w tej płycie, możesz sprawdzić w programie CPU-Z Portable. Jeśli 1.60 lub nowszy to z pewnością procesor zadziała (wersja 1.30 obsłuży tylko starszą rewizję Phenoma). W przeciwnym razie przyda sie update.


(Gregos31) #3

w tym programie nie moge tego znaleźść ale w instrukcji wyczytałem ze jest to SMBIOS 2.3.1


(Longhorn2009) #4

Zakładka Mainboard, mamy info o wersji BIOS, tu przykładowy obrazek http://www.playtool.com/pages/chipsetdrivers/cpuz.gif z wersją 0605.


(Gregos31) #5

mam P1.50 to już nie obsłuży tego procka?


(Longhorn2009) #6

http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/N68-S/?cat=CPU Jak widać jeśli będzie w rewizji (wersji) C2 - starszej to będzie działać, ale najpewniej byłoby zaktualizować BIOS, wtedy będzie działać na 100%.

Na płytach ASUS aktualizacja jest prosta i bezproblemowa, u mnie na ASUS P5B (model sprzed ok. 5lat) można skorzystać z programu, który nawet za nas pobierze właściwą wersję, my tylko potwierdzamy działania i cierpliwie czekamy na zakończenie procesu aktualizacji.


(Gregos31) #7

dzieki za pomoc


(Rradek22) #8

Obecnie ten procek jest sprzedawany tylko w rewizji C3 więc aktualizacja potrzebna


(Gregos31) #9

a tak wogóle wiecie czy serwisy aktualizuja bios a jeśli tak to za ile mniej wiecej ? Zrobiłbym to sam ale wolałbym najpierw zobaczyć jak to się robi na mojej płycie a potem w przyszłości samemu


(Rradek22) #10

Masz bana na Google? :lol:

https://www.google.pl/search?q=aktualiz … 80&bih=888