Czy będzie potrzebny nowy zasilacz?

Witam wszystkich, wiem, że istnieje wiele programów do obliczania pobierania mocy przez zasilacz, ale mimo wszystko nie czuję się w obsłudze tego na tyle pewnie, by podjąć na tej podstawie dosyć ważną, komputerową decyzję. Otóż planuję zakup nowszej karty graficznej, zapewne jakiś Radeon HD 6790 lub hd 6850. Natomiast nie wiem, czy mój zasilacz to uciągnie. Poniżej podaję dane swego obecnego kompa.

Zasilacz: Aerocool VP-450 434W

Procesor: AMD Phenom II x2 555 Black Edition s.AM3 BOX 3.2 Ghz

Płyta główna: MSI 770-C45

RAM: Kingston Hyperx 2x2GB 1333 Dual-Channel

Dysk twardy: Samsung hd252hj 250GB

  • zwykła nagrywarka DVD

Obecna karta graficzna: Gainward gt220 512mb 128bit ddr3

Więc chętnie dowiedziałbym się coś na temat, czy konieczny będzie zakup zasilacza koło 550W, czy będzie w stanie mi to porządnie uciągnąć obecny? Równie chętnie przyjąłbym ewentualne rady na temat zakupu karty graficznej, czy podane u góry modele warte są zakupu.

Zasilacz ma tylko 312W na 12V, trochę biednie, ale z R6850 powinien sobie poradzić bez problemów. Kieruj się właśnie w stronę tego modelu, jest wydajniejszy od R6790, a przy tym ma mniejsze zapotrzebowanie na moc.

No jeśli obecny zasilacz mi to uciągnie, to nie będzie problemu wydać niecałej stówki więcej na 6850. Bo jeszcze teraz mi się nasunęło pytanie, czy opłacalny byłby Radeon HD 7770? Jest w porównywalnej cenie do 6850, ale pewnie jego największą zaletą jest bardzo niski pobór mocy, nie wiem, jak z wydolnością. Mimo wszystko, sporo kompa męczę do gier komputerowych, więc wolałbym, aby ten zakup był raczej nastawiony pod wydajność w owych.

HD 7770 to niewypał, jest mniej wydajny od 6850 bierz 6850 najlepiej z chłodzeniem cyclone lub gigabyte.

R7770 jest mniej wydajny od R6850. To jest świeża karta, raz że jest jeszcze ‘słabo’ wyceniona, dwa że R6xxx to jednak układy który będą powoli znikać z rynku, więc ich ceny są obecnie bardzo atraktycjne względem nowej generacji.

Ok, wielkie dzięki panowie, skorzystam z Waszych porad i zakupię w takim razie hd6850.