Czy bez problemu bedzie chodził WIN 98 lub ME na starym kapi

Witam

Mam pytanie… Moja dziewczyna kupiła sobie starego laptopa dakładnie Toshiba Satelite 100SC (Pentium 75MHz, 40RAM, HDD 2GB) i czy bez problemy bedzie mozna zainstalować WIN 98 lub ME?

Acha, jakie są dokładnie minimalne i zalecane wymagania pod te windowsy? A moze lepiej WIN 95?

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi…

Moim zdaniem Win Me nie pojdzie bo jego minimalne wymagania to P166 Mhz i 64 mb ram ale juz win 95 i 98 pojda ci wiec radze ci abys zainstalowal na jej laptopie windowsa 98

Coś mi tu nie pasi.

Czy aby na pewno częstotliwość taktowania tego procka to 75 MHz ??

Bo co do reszty to win 98 powinien działać bez problemów.

tak, tak, czestotliwośc tego procka taka jest… acha, cóż takie pytanie? Czy cos zle podałem…

W pracy mam parę dziadków z Celeronami 300 MHz i 32 Mb Ramu. Win 98 działa na nich bez żadnych problemów.

tez miałem kiedyś celerona 400 i 32MB i wiem ze win 98 chodzi bez problemu ale czy na pentium 75MHz…

Spokojnie instaluj WIN98SE.

Windows Me odradza jest systeme bardzo nie stabilnym :mrgreen:

Windows ME wchodzi od procka 150 MHZ a Nie 166 MHZ

Mam proble bo chcę zainstalować siostrze 98 bo ma 95 i nie dziala jej większość programów czy na dysku 1,20GB i 62Ramu pojedzie? Proszę o pomoc!! :smiley:

Na RAM tak - dysk nie pozwoli na jakieś szaleństwa pogramowe

Zainstalowałem na nim Win 98… Jestem sam zdziwiony ze sam windows tak szybko chodzi na tak wiekowym sprzęcie… Wiadomo programiki spelniające te wymagania tez nawet dają radę

Dziekuje ze wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam

Marcin

ustaw sobie pamiec wirtualna moze przyspieszy ci troszke system