Czy bezpiecznie jest używać prawdziwego IP bez TORa?

Witam. Ten temat jest trochę inny niż reszta tematów na tym dziale forum, ponieważ nie mam żadnego wirusa. Zastanawiam się, czy używanie czystego IP jest też bezpieczne jak TOR. Może nie aż tak bardzo bezpieczne jak TOR, ale mimo wszystko zapewnia trochę bezpieczeństwa. Dlaczego tak myślę? Otóż za każdym razem jak sprawdzam skąd jestem przez IP, to każda strona wykrywa że jestem z miejscowości położonej kilka kilometrów od mojej. Czy używanie takiego adresu IP jest więc trochę bezpieczne? Oczywiście nie używam TORa na codzień, tak się tylko pytam, ale chcę wiedzieć czy można mnie jeszcze dokładniej namierzyć przez samo IP. Jak na razie żadna strona nie podała mojej dokładnej lokalizacji, tylko w przybliżeniu.

A jakie widzisz niebezpieczeństwo w pokazywaniu własnego IP ?

Nie o to mi chodzi, po prostu się pytam czy można mnie dokładniej po IP zlokalizować niż z tej przybliżonej lokalizacji.

Ludek z netu nie bo on zobaczy to co ty sprawdzałeś. Może dokładniej mieć wskazanie, bo niektóre strony do lokalizacji przekłamują. Ale ostatecznie będzie miał max miejscowość (dzielnicę).

Prokuratura tak, bo operator poda z kim ma umowę.

Jeśli to natomiast net przez fon z prepaid, to będą mieli IMEI fonu i region z dokładnością do kilku metrów. Trochę im będzie trudniej.

OK, dzięki.

OK, dzięki.