Czy bezprzewodowy net np. z Play'a jest bezpieczny?

(radzik radzik) #1

Witam.

Mam takie ogólne pytanie dot. sieci. Korzystam z neta w Play'u w domku 1 rodzinnym. Zamierzam się przeprowadzić do bloku i pytanie czy korzystanie z takiego neta jest bezpieczne?? Chodzi mi o to, czy sąsiad z zza ściany może wskoczyć na moje łącze czy jest na to marna szansa. Inaczej mówiąc czy tego typu net jest w miarę dobrze zabezpieczony??

(Shadowk) #2

Jeśli zdobyłby jakimś cudem Twoją kartę SIM to tak, sąsiad może skorzystać z Twojego łącza :wink:

(Spectatorx) #3

Musi mieć modem tej samej sieci albo z zdjętym simlockiem, do tego Twoją kartę sim i kod pin do niej. Ten internet nie zostanie wyłapany przez kartę sieciową bezprzewodową, bo modem z którego korzystasz nie jest routerem i nie udostępniasz tego połączenia, tylko je odbierasz.

(roobal) #4

Pod względem kradzieży łącza to jest to bezpieczne, przynajmniej do póki nie zaczniesz rozdzielacz tego łącza jakimś routerem bezprzewodowo. Jeśli zajdzie taka sytuacja to wystarczy tylko zabezpieczyć router i łącze bezprzewodowe. W obecnej sytuacji jakiej jesteś nikt Ci się nie podłączy do sieci.

Natomiast pod względem samego dostępu do sieci, to z tego co mi wiadomo, Play dostarcza publiczne IP, więc twój komputer jest bezpośrednio dostępny w sieci publicznej i praktycznie każdy kto się na tym zna, może włamać się na twój komputer, dlatego najlepiej zabezpiecz swój system jakimś porządnym firewallem. To tak przy okazji :slight_smile:

Pozdrawiam!

(foreste) #5

Play jest bezpieczny

1 bo nikt ci nie ukradnie neta

2 jest zmiene ip

3 dobra ochrona przed włamaniem do kompa

4 każdej chwili możesz odłączyć modem usb

sam używam neta playa :wink:.