Czy BitLocker jest godny zaufania?

Witam,

Czy BitLocker jest godny zaufania, który jest rozwiązaniem dla WinVista Ultimate i W2k8?

Chodzi głównie, o skuteczność szyfrowania danych, czy jest w 100% pewny, że blokady stosowane przez BitLocker są nie do złamania, nawet gdy trafi taki dysk w ręce Policji?

gdy trafi w ręce policji to masz obowiązek podać hasło/klucz deszyfrujące dysk, nie podanie tego policji może skudkować oskarżeniem ciebie o utrudnianie śledztwa co jest karalne więzieniem (ile niepamiętam).

Standardowo BTL używa szyfrowania AES128bit, mnożna przełączyć w zasadach grupy na 256bitowe którego złamanie zajmuje kilka lat dobrych.

Domyślnie jest 128bit ponieważ 256 bitowe powoduje kilku % zwolnienie dostępu do danych na HDD, większe niż w 128bit szyfrowaniu. Przy 128bit. szyfrowaniu zwolnienie dost. do danych jest niezauważalne (wiem to z własnego doświadczenia-BTL mam wlączony) , przytym zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa danych.

A usiłowanie złamania szyfrowania BTL skutkuje automatyczną kasacją znajdujących się na chronionej partycji tam danych?

niewiem bo nie próbowałem łamać zabezpieczeń, ale osobiście myśle że nie usunie się nic.