Czy BQT L7-430W to pociągnie i która grafika będzie stosowniejsza?

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy zasilacz Be Quiet BQT L7-430W da radę pociągnąć ten zestaw :

Procesor : FX-600

Płyta główna : Asus M5A78L-M LE

Ram : 4gb ddr3

HDD : Seagate Barracuda 750 gb

Grafika : GTX 460 

 

I odnośnie tej GTX 460, która byłaby lepszym wyborem ?

Modele z 768mb od msi, gainward, gigabyte czy też modele z 1gb od gainward’a (GS), msi, zotac.

Czy zasilacz pociągnie te karty ? 

Z góry dzięki za odpowiedz

Co pytanie o wydajność zasilacza robi w dziale z wyborem sprzętu?

Przenoszę.

GTX460 kupuj z 1 GB pamięci i czytaj recenzje o wybranym modelu i wszystko wiesz.

 

Zasilacz na linii +12 V ma 360 W , a karta pobiera 160 W, więc sobie da radę.

160 wat ? Na benchmark piszą, że w spoczynku niby 180w a w stresie ok 350w. Dlatego pytałem czy ten zasilacz da radę.

Oficjalne dane producenta.

 

http://www.nvidia.pl/object/product-geforce-gtx-460-pl.html

 

Wersja 1 GB max 160 W.

 TDP - 160 W

W spoczynku - 180W

W stresie - 345W

Producent podaje tylko TDP

Definicja z benchmarka : 

„To skrót od słów Thermal Design Power, oznaczający klasę układu chłodzenia, jaką zaleca producent. Takich klas jest kilka – każdy nowy procesor na ogół jest przyporządkowany do któregoś znanego wcześniej poziomu TDP. Intel i AMD robią tak, żeby nie komplikować producentom pracy i umożliwić wykorzystanie już zaprojektowanych modeli na nowych procesorach. TDP nie jest miarą poboru energii! Ta wartość to tylko ocena i nie musi być proporcjonalna w żaden sposób do zużycia energii, temperatury działania, przepływu powietrza, głośności schładzacza itp.” 

 

Nie zamierzam podkręcać karty, i chciałbym wiedzieć czy mój zasilacz da radę tym konkretnym wartościom a nie TDP, o którym piszą producenci.

 

Patrz co podaje producent karty i tego się trzymaj - max 160 W i koniec.

 

I wklej tą informację o tym poborze w/g Benchmarka - bo to bzdury.

 

 

Edit:

 

Może chodzi o pobór całego zestawu? w spoczynku i stresie.

Przepraszam mój błąd, masz rację chodzi o pobór całego zestawu. Czyli samo 160w od karty nie wygląda tak strasznie i prawdopodobnie ten zasilacz da radę ?

Spokojnie zasilacz da radę.

Ok dzięki wielkie za odpowiedź i za wyprowadzenie mnie z błędu.