Czy była by możliwość zaprosić?

Tak jak to jest,tym razem nie na innych forach,lecz na witrynach typu Onet czy WP.Zaprosić jakiegoś gościa,specjalistę w dziedzinie np.prawa?To być może byłoby novum na tego typu forum na skale krajową?

Dlaczego pytam?Chodzi mi szczególnie o sprawy licencji,sprządzania kopii zapasowych systemu,programów czy filmów z DVD!

Mogłoby to się odbywać raz na jakiś czas(wedle możliwości zaproszonej osoby)np. w sobotnie popołudnie.Otwartoby okazjonalny topik gdzie userzy pytali by a gość odpowiadał.Nie mam zielonego pojęcia czy to w ogóle jest technicznie możliwe,więc traktujmy moje zapytanie bardzo luźno i bez niepotrzebnej emocji.Jeżeli admin i moderatorzy uważają ten pomysł za chybiony i bez sensu możecie go od razu zablokować.Wasza wola!

Kerimus spokojnie… :slight_smile:

Temat faktycznie ciekawy ale chyba nie trzeba nikogo zapraszac

Dobrze by bylo gdyby pojawil sie artykul wyjasniajacy dokladnie wszystkie watpliwosci zwiazane z tworzeniem kopii zapasowych. Poniewaz jednak prawo w Polsce jest bardzo skomplikowane zamiast jednej opinii dobrze by bylo przedstawic kilka… (ilu expertow tyle interpretacji - zwykle tak jest)

Jakoś nie wyobrażam sobie tego na forum.Każdy by zadawał pytania( a wyobraźcie sobie te setki milionów użytkowników piszących jeden pod drugim postem) a napewno gość by nie zdążył na wszystkie odpowiedzieć.No chyba że na jakimś czacie no to by była inna sprawa.

Już to widzę.Ilu tak naprawdę jest aktywnych userów.Podejżewam,że w dyskusji brało by udział góra 20 osób,a bzdetne posty byłyby kasowane odwrotnie.

Oczywiście ta riposta nie jest obroną mego pomysłu ,tylko odpowiedzią na dziwaczną konstatację.Zresztą jak się tego typu,ale czaty,odbywają?Dziesięć pytań a tylko jedna,ale konkretna odpowiedź.Gdzie jest napisane,że reguła takiej dysputy polega na odpowiadaniu każdemu userowi?

Zresztą to nie ma być dyskusja tylko zapytania do eksperta! :slight_smile:

Wydaje mi się,że jedynym przeciwskazaniem do takiego pomysłu byłaby bariera techniczna tego przedsięwzięcia i kilometrowej długości topic! :?

Mamy przecież ShoutBoxa 8)

Propozycja moim zdaniem chybiona - z gatunku luksusowych zbytków! :shock:

Luksusowych - bo za wszystko na tym świecie trzeba płacić, a jak już mają to być specjaliści z najwyższej półki, to wiadomo - że dużo.

Ostatnio była mowa, że utrzymanie tego serwera słono kosztuje - no to nie ma jak w kontekście tego dorzucić kolejny wydatek! :twisted:

To się nazywa zrozumienie sytuacji! :twisted:

Zbytków - bo jak by nie było Admini tego Vortalu, to nie kolesie z liceum - tylko wysoko kwalifikowani informatycy legitymujący się uznanymi certyfikatami; wystarczy pobuszować po stronie Xenium, by się o tym dowiedzieć. I zawsze służyli jak dotąd fachową poradą co do legalności działań w zakresie licencji, czy też oprogramowania! Wszystko to było podparte znajomością rozstrzygnięć prawnych.

O jakich jeszcze specjalistów mamy się dobijać i to za kasę… :roll:

Jak ktoś się lubuje w czatach - bo sobie lubi np. pogadać, to w sieci jest ich pod dostatkiem! :stuck_out_tongue:

Dokładnie Waterproof !

Po co nam jacyś informatycy, jak mamy ich pod ręką … :wink: :wink:

Sz.P. Cebula, Lisek, Fiesta, Szaniawski Sebastian …

Ciekawe czy tamci więcej wiedzą … :evil:

Raczej nie ! :evil:

Nie widzę problemu,żeby zamknąć ten topik w związku z powyższym,ponieważ dalsza dyskusja na ten temat jest zbędna i za bardzo luksusowa!

Z tym mogę się zgodzić,tylko ja w swoim pierwszym poście akcentowałem tematy prawne(z tymi informatykami to mi się wypsneło) a tytuł nawet profesorski w dziedzinie informatyki nie pomoże do roztrzygnieć prawnych.A szkoda! !!

Rzecz w tym, że propozycja ta jest może i ciekawa, ale trudna

technicznie do przeprowadzenia.

  • ShoutBox mieści w sobie zbyt mało wiadomości, trudno by to

było zarejestrować je dla wszystkich.

  • Niektorzy z Was pamiętają , że istniał na tym Forum Czat,

ale nie spełnil swego zadania i został zlikwidowany - na jego

miejsca został wprowadzony ShoutBox.

  • Pomijam tu koszty takich specjalnych zaproszeń, gdyż jest to

sprawa oczywista.

Być może wśród Userów znajdą się osoby, znające niuanse

prawne, dotyczące w/w spraw, tak jak to do tej pory bywa.

Nie ujmując nikomu, ani kolesiom z liceum, ani

Adminom - najważniejsza jest rzetelność podawanych

informacji.

Jak dotąd nie było chyba podstaw do takich powątpiewań.

Ale mi do głowy nie przyszło,żeby realizować te spotkanie(bo tak trzeba to nazwać)właśnie tam.To pomysł Sharka!Wyłącznie w formie okazjonalnego topika,który mogłby być w jakimś specjalnym archiwum zachowany dla potomnych gdzie można by było odsyłać zainteresowanych daną tematyką.

Często odsyłamy nowych userów do topików,które nic nie roztrzygneły,tylko poruszają podobny temat jakiego szuka zainteresowany.Sęk w tym,że trafia on na stary topik,w którym często laicy nie doszli do żadnych konkluzji i w efekcie dalej nic nie wie i jest zniesmaczony.

Ponieważ vortal prowadzony jest nieodpłatnie więc jeśli nie ma możliwości zapraszać eksperta na zasadzie bezpłatnej więc cały ten pomysł jest bezprzedmiotowy.

Zobaczyłbyś że gdyby kogoś zaprosili tutaj znanego userów by znacznie przybyło.

Dziękujemy, dziękujemy. :smiley: W imieniu swoim i reszty pracowników Xenium. :smiley:

Jeżeli ShoutBox nie odpowiada - można założyć kanał IRC :!: :smiley:

Nie tylko dla specjalistów - po prostu oficjalny kanał dobrychprogramów :wink:.

Ciągle o tym myślę… Tak będzie najlepiej…

Wybaczcie ale już marudzicie. :?

Tak to już bywa kiedy temat jest przywracany do życia po ponad miesięcznej śpiączce…

Sorry Strumienianin, fakt faktem - ale uszanuj chociaż Ryan’a z Xenium (naszego sponsora i admina w jednej skórze), który odgrzebał temat - powinieneś gościa znać co najmniej z głównej strony Vortalu, zapodaje nam przecież newsy! 8)

Ups, przepraszam… :oops:

Popełniam dzisiaj same gafy :frowning:

To nie było specjalnie, zwykłe niedopatrzenie…

Niech ten dzień się już skończy, mimo że dopiero się zaczął…

Nie masz się czym przejmować - fakt pozostaje faktem,

nie ma znaczenia kto wznowił topic, ważne że wznowił.

A braku szacunku nie zauważyłem