Czy CamStudio nagrywa dźwięk z systemu?

Czy rejestrator sekwencji z Pulpitu CamStudio v. 2.7 ma możliwość przechwytywania dźwięku systemowego poprzez kartę dźwiękową Realtek High Definition Audio ?

Albo inaczej czy karta ta obsługuje w ogóle tę funkcję, bo wciąż wyskakują mi z tym błędy i nie mogę nagrać tego dźwięku ?

Próbowałem konfigurować na różne sposoby ten program, ale wciąż mi nie wychodzi. :?

Być może to jest kwestia ustawień, być może trzeba mu coś doinstalować i to wybrać (mam na myśli jakiś kodek lub format kompresji), nie wiem ?

Chodzi mi o nagrywanie audio poprzez opcję Record audio from speakers, a nie microphone.

Głośniki są wolnostojące stereo.

Przykładowo próbowałem zapisać taki plik video+audio w formie *.avi do własnego folderu - to się wyświetlił jakiś błąd, ale obraz się zapisał, dźwięk nie. Natomiast jednocześnie w folderze samego programu w nowo utworzonym folderze Video, zostały utworzone analogiczne pliki audio formatu *.wav, w których jest to właśnie audio, obrazu zaś brak.

aby CamStudio rejestrowało dźwięki systemowe, wymagana jest biblioteka HRC dograna do katalogu CamStudio

Tak, i to standardem jest że w tym programie nie można w drodze zmiany np. ustawień czy wyboru kompresora pliku dokonać tych zmian ? Ciekawe, bo wiele się naszukałem o tym porad łącznie z tą, że karta dźwiękowa może nie obsługiwać tego przechwytu audio, ale o braku hrc nic nie znalazłem.

Ja myślę, że to jest jednak możliwe.

Dobra, spróbuję tej biblioteki. Możesz dać linka skąd zassam plik, bo rozumiem że trzeba ściągnąć oddzielnie z netu ?

A następnie co - wystarczy wkleić do folderu i to wszystko ?

Może ja jeszcze pokażę, jaki błąd mi wyświetla po kliknięciu opcji Record audio from speakers: klik

A poza tym trzeba jeszcze coś zmieniać w opcjach Video options i Audio options ? Chodzi mi generalnie o kodeki kompresji - jest ich tam do wyboru kilka, który najlepiej wybrać ?

A także z innej strony - jak uzyskać lepszą jakość obrazu w pliku wyjściowym, zauważyłem że jest niezły ale trochę jakby przeskakuje, jak zwiększyć płynność obrazu ?