Czy CCleaner 2.19 czyści hasła i formularze

Czy CCleaner 2.19 czyści hasła i formularze :?: Nie zauważyłem jakiejś opcji tego typu :?

  1. Pobierz nowszą wersje.

  2. Czyścisz pewnie ciasteczka i historię autouzopełniania a przy IE to chyba wiąże się ze skasowaniem haseł (głównie historia autouzupełniania).

W przypadku Firefoxa też Ci zapisane przez przeglądarkę hasła giną?

No tak, zapomniałem, że Ty nie używasz innej przeglądarki niż IE… :wink:

no właśnie można pobrać atomatycznie nowszą wersję :?: , podczas instalacji 2.19 pisało chyba że automatyczne pobieranie może blokować zapora sieciowa ( ja mam Sunbelt Profesjonal Firewall - tylko nie wiem jak ją wyłączyć żeby pobrać nowego CCleaner’a )

:smiley: I E 8 też chyba czyści automatycznie hasła i formularze jeśli się zaznaczy

To czy CCleaner czyści hasła i formularze zależy od własnych ustawień i nie ma znaczenia która to wersja tego programu.Można wybrać ustawienia IE,jak i Firefoxa,a także samego systemu.

Dodane 13.06.2009 (So) 11:30

Wybierasz Cleaner u góry i masz zakładkę Windowsi i obok Programy tam “Ptaszkami” zaznaczasz co ma czyścić.

Ręce opadają :wink: Włącz program i popatrz na jego sam dól. I nie bój się tych ostrzeżeń/informacji, nic złego się nie stanie :wink:

Pobieranie nowszej wersji jest w rzeczywistości"półautomatyczne" - i tak musisz pobrać cała jego instalkę i zainstalować tak jak robiłeś to za pierwszym razem.

Każda przeglądarka tak robi jeśli ją się odpowiednio ustawi.

Nie napisałem, że to jest zależne od wersji programu tylko zasugerowałem pobranie nowszej wersji bo podał, że posiada wczesniejszą.

ja nic nie widze żeby pisało tam coś o hasłach i formularzach :?

No to przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem wcześniej i będziesz wiedział co odpowiada za hasła w przypadku IE.

a ta starsza wersja automatycznie się odinstaluje :?:

Tak, program tak jakby zostanie zaktualizowany do nowszej wersji czyli będziesz miał tylko ostatnio zainstalowana. Nie bój się próbować tak podstawowych operacji. Jeśli by została stara wersja to byś ją po instalacji nowej odinstalował.

tak tylko, że potem w rejestrach i w innych miejscach zostają pozostałości po odinstalowanych programach.

No i właśnie np. CCleaner (i inne podobne programy) służą do tego aby takie pozostałości odszukać i je skasować lub naprawić.

Jak nie chcesz mieć pozostałości po odinstalowanych programach to użyj Revo Uninstaller: http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … aller+1.83

PS. Pisałem, już, że “mi ręce opadają” ?? :lol:

powtarzasz się :smiley:


Może i jestem zielony w kompach itp. ale mi nie pisz że CCleaner usunie wszelkie pozostałości po odinstalowanych programach w takich miejscach jak Rejestr - niedawno własnoręcznie usuwałem pozostałe foldery po dawnych programach. Chyba że jest to specjalny program do czyszczenia rejestru.

Foldery nie siedzą w rejestrze :wink: Zbyteczne foldery w czasie deinstalacji skasuje np. Revo (podałem linka wczesniej) a jeśli masz teraz na dysku jakieś pozostałości to np. "Odkurzacz’ http://www.franmo.pl/odk.htm i jego moduł “Monitor Porzuconych Folderów”

to jak to się fachowo nazywa - to co zaznaczyłem ? :arrow: d15c3f33fbc4bd3bm.gif

To są gałęzie rejestru.

Poza tym na chwilę obecną mamy już CCleanera 2.20.

To są tzw gałęzie i klucze rejestru a mieszanie w rejestrze przez osoby, które nie znają ich znaczenia nie powinno mieć miejsca bo może to spowodować takie problemy jak te Twoje w innym wątku (lub dużo większe, łącznie z całkowita awarią systemu)

ftp://ftp.helion.pl/online/rwxplk/rwxplk-1.pdf

masz konkretnie na mysli wątek o czacie :?: