Czy CD-Key z naklejki to zawsze ten sam, co w systemie?

Czy cd-key na naklejce na laptopie i w zainstalowanym systemie muszą być takie same, żeby potwierdzało to legalność systemu? U mnie numery się nie zgadzają, ale mam partycję recovery. Czy taką partycję też można “spiracić” i mój system może być nielegalny?

System Windows Vista Home Premium

Jesteś legalny, a niezgodność CD keya wynika z tego że trudno o to, aby producent wpisywała unikalny CD key do każdego z tysięcy wyprodukowanych laptopów.

Ok, dziękuję za szybką odpowiedź.

Powiedzcie mi jeszcze, czy płytkę z jakąkolwiek formą systemu (np. płytę ratunkową albo po prostu system) można dostać w sklepie/serwisie komputerowym na płycie DVD-R? Bo jestem drugim właścicielem mojego komputera i poprzedni właściciel dał mi płytę dvd-r z nagranym na niej czymś, zapewne systemem. Nigdy z niej nie korzystałem, ale zastanawiam się, czy poprzedni właściciel nie wciskał mi jakiegoś kitu.

Skoro masz partycję recovery, to z niej możesz utworzyć płytę instalacyjną z systemem i sterownikami.

I zapewne to masz tej płycie od poprzedniego właściciela.

Odpowiedź brzmi: nie! Takiej płytki nie dostaniesz w sklepie/serwisie komputerowym. Taką płytkę robisz sobie sam jeśli jesteś pierwszym właścicielem notebooka i jego producent nie dostarczył w komplecie płyty recovery ale za to dostarczył aplikację do utworzenia kopii zapasowej systemu na płytach DVD. Bardzo często taka kopia zajmuje kilka płyt DVD i zawierają one w pełni legalny system operacyjny ale działający tylko z konkretną serią notebooków.

:roll: