Czy Chaintech 6VIA4 obłsuży PIII Tualatin 1400?


(Mrylec) #1

Płyta główna jest bardzo stara i nie wiem czy opłaca mi się kupować ten procesor... Wyczytałem na internecie że obsługuje PIII i Celeron'y, sam obecnie mam na niej PIII ale Coppermine 500. Ale nigdzie nie pisze że da się na niej odpalić Tualatin'a, Wie ktoś czy uda mi się go odpalić?


(Technik Elektro) #2

teoretycznie fsb 133Mhz obsługuje.

http://www.motherboard.cz/mb/chaintech/CT-6VIA4.htm


(Mrylec) #3

Tak wiem, wchodziłem na ta stronkę. Ale chciałem się tylko upewnić, bo potem z tym procesorem nic nie zrobię, a tylko kasa w błoto pójdzie... A nic nie wiadomo, różnie to bywało... A co do płyty głównej czy mogę do niej włożyć 2x 256MB SDRAM Kingston'a? Bo ona obsługuje max 512, ale nigdzie nie pisze jakie marki pamięci chodzą na niej? Czy nie będzie żadnych komplikacji, gdy włożę te pamięci:

http://allegro.pl/item620308533_kingsto ... 4m_fv.html


(Technik Elektro) #4

tak możesz płytka obsłuży takie kości.


(Mrylec) #5

No to wynika na to że to będzie taka niespodzianka, jeżeli chodzi o procesor. Bo FSB i BIOS mi na to pozwala, sprawdzałem i BIOS mam najnowszy który pozwala na procesory większe niż 1GHz... Za to wyczytałem że chipset VIA 694X nie pozwala na Tualatin'a, ale VIA 686B pozwala na niego. Sprawdzając jaki mam chipset wychodziły mi różne głupoty, w CPU-Z pokazało że mam VIA 694X-686B. W Evereście mi pokazywało że mam Apollo pro 133... A na tym apollo działa bo sprawdzałem na stronce:

http://www.tomshardware.pl/cpu/20020924 ... rs-02.html

Czyli czeka mnie miła/niemiła niespodzianka po zamontowaniu tego nowego procka :slight_smile: Zobaczymy, obadamy :smiley: