Czy chieftec aps-450s da radę

Jak w temacie

 

Mój sprzęt:

 

Płyta: Asus m2n68-la

Dysk: Samsung HD502 500gb

Procesor: Phenom x3 8600 

RAM: 4GB DDR2 SAMSUNG

Karta graficzna: Nvidia 9500gs  ( GTX 260 w drodze )

Zasilacz: Pentagram 350w  ( Chieftec APS-450s )

 

I własnie problem w tym , czy zasilacz uciągnie wszystko. Najbardziej obawiam się o karte.

 

A i jeszcze co sądzicie o chłodzeniu wodnym do tego gtx’a, Ponieważ w zestawie będe miał własnie chłodzenie wodne, oraz normalne gigabyte’a .

ile masz pieniędzy przeznaczonych na Zasilacz ?

Ja zaproponuje coś takiego: http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/

Przykładowy sklep.

Dokładnie to do 100zł szukam, może być używany, bez róznicy a tego chieftec’a w atrakcyjnej cenie znalazłem :slight_smile:

 

 

Jeżeli chcesz db odp proszę o podanie  specyfikacji technicznej : w skrócie ile na 12V (1)(2)  jest A ?

http://www.morele.ne…0049-eu-527950/ a ten zasilacz to tania linia chinska :slight_smile: mimo dobrej Marki

 

P.s. Pentagram 350w zapomnij już na starcie… 

Pentagram, zostanie wywalony :slight_smile: Chodzi mi o chiefteca. Czy poprostu da radę.

Masz starą płyte główną na szczęscie jeszcze nie 24 pinowe gniazdo, reasumując po kiego grzyba do tego wechikułu wodny cooler?

masz dane specyfikacji technicznej do tego chifteka? odpisz szybko, jak nie sam poszukam?

Poprostu dostaję w zestawie :slight_smile: I nie wiem co będzie lepsze.

Maksymalne obciążenie [A] +3.3V:  30 A

+5V:  28 A

+12V1:  14 A

+12V2:  15 A

-12V:  0.5 A

-5Vsb:  2 A Maksymalne obciążenie [W] +3.3V, +5V:  145 W

+12V1:  168 W

+12V2:  180 W

+3.3V, +5V, +12V:  440 W

-12V:  6 W

-5Vsb:  10 W

mam jego specyfikacje

 

http://www.salurion.pl/product/65033/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Chieftec_APS_450S.html

 

Efektywnej powerka ma tylko 216W, Muszę przeprosić kolege ale ww. a krytykowany Corsair ma 360 W, Ale ma pewien szkopuł zależy jak sie trafi… trzeba zwracać uwagę na wentylator, gdyż po czasie lubi się wajhować i mimo obciążenia i kopa do chłodzenia to robi sobie weekened. To tyle. nara

 

Proszę o testy i artykuły tego ?

W China na dzień dzisiejszy jest składane większość sprzętów elektronicznych czy większa część gospodarki.

Buty marki Adidas czy Samsung też składa swoje rzeczy w chinach czy adidas też szyje w chinach.

Ale to ze jest coś składane czy szyte w chinach nie znaczy ze jest gorszej jakości.

 

Jak dasz mi artykuły i testy na temat słabości tego zasilacz to w tedy możemy rozmawiać.

Wracając do tematu specyfikacji Chifteca to Twoja i moja różnią się… twoja ma jeszcze niższe wartosci niż ja znalazłem, a to db :slight_smile:

Prosze bardzo serwis proline hahaha

Dobra, czyli jak z tym chieftec’kiem ?

Wiecie coś może na temat firmy ’ HEC’ ? Dokładniej 550w

zasilacz ma dobre ok bdb parametry ale… jakość materiałów jest kiepska tyle,

Czyli chieftec odpada…

Kolego Chieftec APS-450S 80+ ma dwie linie 12V-we o wydajności prądowej 18A każda i łącznej mocy 400W.

 

• Procesor Phenom x3 8600 - TDP 89W

GTX 260 - TDP 182W,

• inne graty - ok. 40W.

Razem = 311W z tego teoretycznie wynika, że bez OC podzespołów Chieftec APS-450S jeśli jest w 100% sprawny z tą konfiguracją powinien sobie poradzić, jednak do tak prądożernej karty zalecałbym trochę mocniejszy zasilacz np.:

Corsair VS 550W, 1 x 12V, 42A, 504W,

• Thermaltake Smart SE Modular 530W 12V, 41A, 492W, modularny,

:heart: XFX Pro Series 550W, 1 x 12V, 44A, 528W, Seasonic,

 

btw. …zasilacz osiąga największą sprawność_ _pracując połową swojej mocy, wtedy jest najcichszy, najbardziej energooszczędny i najmniej się grzeje.

VALO

spokojnie możesz zostać przy tym chieftec-u