Czy chieftec aps-450s da radę

Można kupić coś do 200zł dobre.

Nie oceniam cie po pewnym fragmencie, i nie mam zamiaru oceniać lecz widzę ze sam się plątasz w tym co piszesz.

Podałeś stronę którą można sobie schować i nie otwierać bo podaje bzdury.

Mam urządzenia które naocznie mi pokazują ile dany zestaw bierze prądu.

Zaznaczę cały zestaw czyli wszystko co jest podłączone do listwy.

Piszesz ze są cienkie tam materiały. A rozbierałeś te zasilacze i patrzyłeś ??

I kolejna sprawa nie podchodzę fragmentami do tematu lecz odnoszę się do twoich wypowiedzi w których plątasz się ze słowami, i pisząc raz tak a potem sobie przecząc.

a co on ma zasilać? 

Zasilacz już kupiony :smiley:

Kolego, wg danych fabrycznych zasilacz Corsair RM850 (75-001938 / CP-9020056) ma parametry: 12V(70,8A), 850W / 40°C, a nie takie jak Ty podajesz. Podane przez Ciebie parametry ma zasilacz Corsair RM550 (75-001935 / CP-9020053): 12V(45,8A), 550W / 40°C, Obydwa zasilacze wyposażone są w układy aktywnego PFC* (falowniki), które (między innymi) wpływają na wysoką sprawność zasilaczy potwierdzoną certyfikatem 80+ GOLD.

 

* układ aktywnego PFC

Aktywny układ PFC w zasilaczach ma za zadanie korygować przesunięcie w fazie prądu względem napięcia zasilającego, czyli uzyskanie zerowego przesunięcia fazowego. Płynie wtedy w kablach najmniejsza moc pozorna i dodatkowo są eliminowane wyższe harmoniczne prądu pobieranego z sieci. Układ aktywnego PFC pozwala także na takie wydatkowanie mocy, że model kupiony z dużą rezerwą zużywa mniej mocy niż tradycyjny. Układ aktywnego PFC przydziela moc dynamicznie przez co, np. podczas startu komputera (kiedy to pobór mocy jest największy, szczególnie z 12V), w tym krytycznym momencie napięcia podawane są bez ich spadków co zapewnia poprawny start. Zdarza się bowiem, że zbyt słaby zasilacz nie jest w stanie podać mocy startowej komputerowi choć jest w stanie zasilić komputer w pracy ciągłej.