Czy chrome przy wyszukiwaniu obrazów wrzuca je na serwer google

W przeglądarce chrome po wywołaniu menu kontekstowego na obrazie jest dostępna opcja “Szukaj obrazu w Google”. Czy jej użycie jest równoznaczne z wrzuceniem obrazu na serwer google czy też działa to tak jakbym wszedł na images.google.com i podał wyłącznie link do niego nie uploadując. Ktoś jest w stanie odpowiedzieć na to trochę głupie pytanie? I czy ono tam zostaje na zawsze lub długo, coś jak flickr

Podanie linku raczej nie zadziała, a żeby przeanalizować zdjęcie i wyszukać takie same, większe, mniejsze lub podobne musi być próbka. Z tego co wiem, nie są one zapisywane na serwerach.

https://support.google.com/websearch/answer/1325808?hl=pl

 

 

Zdawało mi się, że na jakiejś anglojęzycznej stronie przeczytałem co innego, ale może mi się tylko zdawało.

Gdy wyszuka się obrazem coś własnego, czego jeszcze nie ma w necie, to wyszuka podobne.

Gdy po jakimś czasie ponownie wyszuka się obrazem ten sam plik niespotykany wcześniej w necie, to tak samo - google obrazu nie widzi z poprzedniego wyszukiwania i pokazuje ponownie tylko podobne. A więc - google nie publikuje tego unikalnego obrazu w necie, ale zapisuje na serwerach i można je utrafić przeglądając najnowszą historie wyszukiwania. https://www.google.com/settings/accounthistory/search

Rozumiem, nie wiesz jeszcze czy zapisywane są na czas określony czy trwale. W sumie skąd masz wiedzieć, pytam bo nie znalazłem informacji na ten temat. Dzięki.

Trwale.

Wszystko zależy od kont google. Nie zależy to od przeglądarek. Ale widziałem swoją historię sprzed 7 lat, na starym koncie. Teraz mam wyłączoną historię na wszystkich kontach.

Zapisywanie historii nie wiem jak działa, bo ja to od zawsze mam wyłączone, ale rozumiem, że niezależnie od preferencji użytkownika wyszukiwany obraz zapisywany jest na serwerach w google w nieokreślonym bliżej celu, lecz niepublikowany.

Bo skąd google by wiedziało, jakie reklamy Ci podrzucać? Szukaj jakiegoś leku, potem właśnie o takiej tematyce będziesz widział reklamy w wynikach wyszukiwania, chyba, że blokujesz reklamy.

Blokuję, ale działa to na podobnych zasadach jak proponowane w youtube, jednakże wyszukiwane zdjęcie nie wpływa na dobór reklam dla użytkownika w takim stopniu jak szukane frazy. Po prostu chciałem się dowiedzieć jak sprawa wygląda z tymi zdjęciami bo wyszukałem swoje prywatne za pomocą google grafika i denerwuje mnie to, zresztą już dawno miałem z duckdcukgo mimo mniej trafnych wyników wyszukiwania.