Czy chrome przy wyszukiwaniu obrazów wrzuca je na serwer google

(pppoe) #1

W przeglądarce chrome po wywołaniu menu kontekstowego na obrazie jest dostępna opcja “Szukaj obrazu w Google”. Czy jej użycie jest równoznaczne z wrzuceniem obrazu na serwer google czy też działa to tak jakbym wszedł na images.google.com i podał wyłącznie link do niego nie uploadując. Ktoś jest w stanie odpowiedzieć na to trochę głupie pytanie? I czy ono tam zostaje na zawsze lub długo, coś jak flickr

(Piesek64) #2

Podanie linku raczej nie zadziała, a żeby przeanalizować zdjęcie i wyszukać takie same, większe, mniejsze lub podobne musi być próbka. Z tego co wiem, nie są one zapisywane na serwerach.

(pppoe) #3

https://support.google.com/websearch/answer/1325808?hl=pl

Zdawało mi się, że na jakiejś anglojęzycznej stronie przeczytałem co innego, ale może mi się tylko zdawało.

(Bogdan_G) #4

Gdy wyszuka się obrazem coś własnego, czego jeszcze nie ma w necie, to wyszuka podobne.

Gdy po jakimś czasie ponownie wyszuka się obrazem ten sam plik niespotykany wcześniej w necie, to tak samo - google obrazu nie widzi z poprzedniego wyszukiwania i pokazuje ponownie tylko podobne. A więc - google nie publikuje tego unikalnego obrazu w necie, ale zapisuje na serwerach i można je utrafić przeglądając najnowszą historie wyszukiwania. https://www.google.com/settings/accounthistory/search

(pppoe) #5

Rozumiem, nie wiesz jeszcze czy zapisywane są na czas określony czy trwale. W sumie skąd masz wiedzieć, pytam bo nie znalazłem informacji na ten temat. Dzięki.

(Bogdan_G) #6

Trwale.

Wszystko zależy od kont google. Nie zależy to od przeglądarek. Ale widziałem swoją historię sprzed 7 lat, na starym koncie. Teraz mam wyłączoną historię na wszystkich kontach.

(pppoe) #7

Zapisywanie historii nie wiem jak działa, bo ja to od zawsze mam wyłączone, ale rozumiem, że niezależnie od preferencji użytkownika wyszukiwany obraz zapisywany jest na serwerach w google w nieokreślonym bliżej celu, lecz niepublikowany.

(Bogdan_G) #8

Bo skąd google by wiedziało, jakie reklamy Ci podrzucać? Szukaj jakiegoś leku, potem właśnie o takiej tematyce będziesz widział reklamy w wynikach wyszukiwania, chyba, że blokujesz reklamy.

(pppoe) #9

Blokuję, ale działa to na podobnych zasadach jak proponowane w youtube, jednakże wyszukiwane zdjęcie nie wpływa na dobór reklam dla użytkownika w takim stopniu jak szukane frazy. Po prostu chciałem się dowiedzieć jak sprawa wygląda z tymi zdjęciami bo wyszukałem swoje prywatne za pomocą google grafika i denerwuje mnie to, zresztą już dawno miałem z duckdcukgo mimo mniej trafnych wyników wyszukiwania.