Czy Chromebook w Polsce ma sens?

Kiedy ostatnio używałem telefonu z Androidem, to mi się zaczęły ze sobą konfliktować apki do wysyłania sms, ta od google z tą od producenta telefonu. Czego konkretnie używasz i w jaki sposób synchronizujesz sms na smartfonie (jakim) i kompie z Windowsem?

To zdradź mi sposób na to, aby to działało pomiędzy iPhone/iPadem i Windowsem.

Google daje taką funkcjonalność? Myślałem, że to się robi poprzez Aplikacja Phone Link — pomoc i nauka czyli dawnym „Twój telefon”? Instaluje się to domyślnie od któreś tam aktualizacji Windows 10. Widzę, że Samsungi mają teraz jakąś dodatkową ekstra integrację.

Ale ja nie mam w telefonach innych apek do SMS czy kontaktów, tylko Google.
Np. włączam sobie przeglądarkę loguje się na profil i mogę wysyłać i odbierać SMSy z danego numeru. Na innym profilu mam inny numer i też działa.

Działa to równie z Maczka bez problemu. Wystarczy przeglądarka Chrome i trzeba jeszcze ją dodać w urządzeniu w aplikacji SMS.

Zresztą na Mincie i Maszynie Chrome też śmiga.

Czyli Oppo nie używasz, ten preferuje pewnie dalej swoją wolę SMS i nie da się jej wyłączyć bez ADB lub lunchera z opcją ukrywania ikon (gdy skrypty ADB wymienną).

Czyli to jest integracja z chmurą przez przeglądarkę. A jak odbierasz na kompie rozmowy telefonicznie? Telefon jest w drugim pokoju, słyszysz, że dzwoni, to co odpalasz na kompie żeby odebrać rozmowę?

Odbieranie połączeń na pewno działało we wprowadzonym w Windows 10 Twój telefon, bo kiedyś się tym bawiłem. Zwykły zestaw słuchawkowy BT z komputera się robi. Obecnie ta apka została usunięta i zamiast niej w panelu sterowania Windows zaraz na pierwszym ekranie jest
obraz

Jeszcze tego nie sprawdzałem, więc nie wiem na ile to wygodne. Z pewnością w Apple jest jeden krok mniej, ponieważ tu wymagana jest dodatkowa apka Microsoftu na telefon i konto w MS.

Osobiście jednak wolę jak mi dzwoni tylko na telefonie. Jakoś mam te dwa światy odgrodzone i tak mi pasuje. Pewnie dlatego nie mam Apple’a - ale znając siebie, gdybym miał to bym skonfigurował pod siebie i tak samo miał radochę z użytkowania :slight_smile:

Pełna integracja raczej u mnie nie ma zastosowania. Zamknięty sklep raczej na minus. W sumie do Apple najbardziej mnie przekonuje ich Secure Enclave i długie aktualizacje i być może to będą rzeczy, które mi sprzedadzą ten telefon jako kolejny.

Zależy co chcę zrobić, w Windows od 10 niema problemu bo się integruje sam, ale niema przeszkód aby androida spiąć z każdą platformą, nawet Windowsem 7 czy Makiem, wystarczy chociażby Airdroid.
Aczkolwiek korzystanie z rozmowy na komputerze raczej zbyt przydatne nie jest.

Nie, nie wiem jak ma Oppo, używam urządzeń Xiaomi, Realme, Apple, Samsunga, Huaweia.
Z czego do pracy na co dzień Xaiomi i Reale, różne modele. Samsung leży, jako zapas, IPhone głównie do testowania aplikacji, jak jest jakieś zapotrzebowanie klientów, podobnie iPad, przez większość czasu leży w kartonie bo nie bardzo mam co z tym robić.

Natomiast pewnie dokupię jakiegoś starszego laptopa Apple z Intelem, bo dotychczasowy padł, a wersja z m1 jest bardziej zabawką niż przydatnym dla mnie urządzeniem, nawet zrobienie instalki na USB do starszego systemu wymaga takiej gimnastyki i tak często nie funkcjonuje na m1, że wygodniej i szybciej odpalić emulator i to nawet na AMD, niż biedzić się z m1.

Swoją drogą, ktoś testował to obieranie połączeń w Windows w nowym wydaniu? Działa to czy raczej sypiąca się ciekawostka? Cholerka offtop idzie pełną parą :smiley:

Fajnie wszystko, ale jak ma się to do mojego pytania? Szczerze, nigdy nie lubiłem Windowsa, jako że preferuję systemy w których sterowniki, są pisane pod konkretny sprzęt. I nie lubię mainsteramu, zawsze szukam alternatyw, a takową jest ChromeOS.

Goto #2 :wink:

Może zamów sobie i potestuj, czy Ci wystarczy. Prawdopodobnie będzie ok do 99% zastosowań. Pytanie, co wykorzystasz do tego pozostałego procenta :upside_down_face:
Osobiście uważam, że Chromebook to znacznie lepszy pomysł niż tani laptop z Windowsem, jeśli potrzebujesz go do jakichś prostych czynności.

Równie dobrze, może przez miesiąc, na macu, do wszystkiego używać tylko chrome :wink:

Jasne, Mac byłby bardziej uniwersalny, ale skoro kolega szuka alternatywnych rozwiązań, to czemu nie spróbować?

W pierwszym poście napisał, że chce zmienić Maca na Chromebook-a… :wink:

Moim zdaniem powinieś ściągnąć ChromeOS’a na PCeta i potestować sam, zobaczysz jak to działa i czy ci pasuje taki ChromeBook. Jeśli integrujesz wymianę dokumentów poprzez Googlowy Dysk i Oprogramowanie od Googla ChromeBook jest idealny.
Jak ściągnąć wersje x86? Poprzez plug in do Chroma. System nazywa się Chrome OS Flex należy przygotować pendrive. Polecam!

TUTAJ i TUTAJ piszą, że można używać także i na Macach (ale pewnie na tych z intelem) :wink:

ps. jest nawet lista certyfikowanych modeli:

Obróbka zdjęć, pakiet biurowy, słuchanie muzyki, oraz granie we World of Tanks Blitz.

Hmm, w sumie to ciekawe, że autor wątku już tego chromebooka szuka drugi rok, vide:

Nie ja to pisałem.

To ktoś włamał się na Twoje konto.