Czy cooler CPU zmieści się do obudowy?

(Jakublamczyk) #1

Witam! Jak myślicie czy Thermalright HR-02 Macho zmieści się do obudowy Modecom Debut 8300 Midi ?

Mam płytę główną Asus P7H55-M. Wydaję mi się że tak ale nie jestem pewny.

(Chojinka) #2

Nie.

(Jakublamczyk) #3

A znasz jakiś podobny wydajnościowo cooler który by wszedł do mojej obudowy?

(Chojinka) #4

Jakiego masz proca? jest OC?

(Jakublamczyk) #5

intel i3 530 i oc będę robił kiedy kupię nowe chłodzenie.

To co znacie jakieś fajne coolery?

(Chojinka) #6

Z całą pewnością zmieści się SILENTIUMPC Spartan HE923, może też wejdzie SILENTIUMPC Fortis HE1225 ale to trzeba dokładnie wymierzyć.

(Jakublamczyk) #7

Wiem że się zmieszczą akurat te coolery, ale one są słabe dosyć a chcialbym coś co pozwoli mi podkręcić proca z 2,93 do 3,5 ghz wzwyż. A np. arctic cooling freezer 13 jest dobry?

(Szotek5) #8

Od kiedy Fortis jest słaby :roll:

(Jakublamczyk) #9

No wiesz. Chłodzenie CPU za 20 zł to super wydajne chłodzenie... =D>

AC Freezer 13 albo AC Xtreme mogą być?

(Szotek5) #10

Co? hahahahahah

Znajdź mi Fortisa za 20zł :lol:

http://allegro.pl/hit-silentiumpc-forti ... 52805.html

(Jakublamczyk) #11

Sorry. Mój błąd. Zestaw montażowy 20 zł a Fortis 110 zł :smiley: . Okej a Fortis lepszy od tych arcticów co podałem wyżej?

(sla17) #12

Zmierz dokładnie miarą od dystansu na płytę główną (lub samego PCB płyty głównej) do krawędzi, gdzie przychodzi panel boczny, to się coś dobierze.

(Jakublamczyk) #13

Od płyty do krawędzi jest 15cm, maks 15,3 ale to maks. Od razu mówię że mam płytę m-atx więc ramy są bardzo blisko proca i musi to być cooler który nie będzie ich znacznie zasłaniał.

(sla17) #14

Nie wiem, czy Fortis też wejdzie. Może jakiś horyzontalny wynalazek?

(Jakublamczyk) #15

Odpada bo będzię wiekszy na boki i ramy będą blokowały. Jeśli ten fortis ma 153mm od podstawy odprowadzającej ciepło aż do końca radiatora to wtedy wejdzie ale jeśli sam radiator ma 153 to nie.

(sla17) #16

Jest podane zawsze od podstawki, którą się styka z procesorem do czubka heatpipów. Więc może wejść.

(Jakublamczyk) #17

No to powinno wejść. Okej dzięki. Temat do zamknięcia.

(T Luk) #18

Jak dla mnie tutaj rozsądne wyjście to np. Arctic Freezer 13, Noctua NH-L12 czy też Scythe Grand Kama Cross SCKC-2000 :slight_smile: