Czy cooler CPU zmieści się do obudowy?

Witam! Jak myślicie czy Thermalright HR-02 Macho zmieści się do obudowy Modecom Debut 8300 Midi ?

Mam płytę główną Asus P7H55-M. Wydaję mi się że tak ale nie jestem pewny.

Nie.

A znasz jakiś podobny wydajnościowo cooler który by wszedł do mojej obudowy?

Jakiego masz proca? jest OC?

intel i3 530 i oc będę robił kiedy kupię nowe chłodzenie.

To co znacie jakieś fajne coolery?

Z całą pewnością zmieści się SILENTIUMPC Spartan HE923, może też wejdzie SILENTIUMPC Fortis HE1225 ale to trzeba dokładnie wymierzyć.

Wiem że się zmieszczą akurat te coolery, ale one są słabe dosyć a chcialbym coś co pozwoli mi podkręcić proca z 2,93 do 3,5 ghz wzwyż. A np. arctic cooling freezer 13 jest dobry?

Od kiedy Fortis jest słaby :roll:

No wiesz. Chłodzenie CPU za 20 zł to super wydajne chłodzenie… =D>

AC Freezer 13 albo AC Xtreme mogą być?

Co? hahahahahah

Znajdź mi Fortisa za 20zł :lol:

http://allegro.pl/hit-silentiumpc-forti … 52805.html

Sorry. Mój błąd. Zestaw montażowy 20 zł a Fortis 110 zł :smiley: . Okej a Fortis lepszy od tych arcticów co podałem wyżej?

Zmierz dokładnie miarą od dystansu na płytę główną (lub samego PCB płyty głównej) do krawędzi, gdzie przychodzi panel boczny, to się coś dobierze.

Od płyty do krawędzi jest 15cm, maks 15,3 ale to maks. Od razu mówię że mam płytę m-atx więc ramy są bardzo blisko proca i musi to być cooler który nie będzie ich znacznie zasłaniał.

Nie wiem, czy Fortis też wejdzie. Może jakiś horyzontalny wynalazek?

Odpada bo będzię wiekszy na boki i ramy będą blokowały. Jeśli ten fortis ma 153mm od podstawy odprowadzającej ciepło aż do końca radiatora to wtedy wejdzie ale jeśli sam radiator ma 153 to nie.

Jest podane zawsze od podstawki, którą się styka z procesorem do czubka heatpipów. Więc może wejść.

No to powinno wejść. Okej dzięki. Temat do zamknięcia.

Jak dla mnie tutaj rozsądne wyjście to np. Arctic Freezer 13, Noctua NH-L12 czy też Scythe Grand Kama Cross SCKC-2000 :slight_smile: