Czy Corel będzie dobrze chodził z graf. GeforceG8400 w notku

Mam na oku HP Paviliona dv9500 z procesorem Core 2 Duo, Ram 2 GB, dyskiem 160 GB. Czy Corel będzie dobrze działał z grafiką nVidia Geforce G8400 (DirectX10, SM 4.0, PureVideo)?? Może ktoś ma jakieś doświadczenia??

Corel powiadasz (baaaaaardzo ogólnikowe pytanie) … oczywiście że będzie działał… chyba że masz na myśli Corel Linux bo taki też był i ten miałby zapewne problemy (sterownikowe) …

Przy takiej konfiguracji to chyba każdy program FIRMY COREL będzie działał

Może zbyt ogólnikowo się wyraziłam :smiley: Ale jak Corel działać będzie?? Mam obecnie 4-letnią CA6900 z: 512 MB, Pentium 4 mobilny i “jakaś tam standardową kartą graficzną” i Corel też “działa”. Jak ślimak, przy zamianie czcionki na krzywe zawiesza się ale działa!! Jak ktoś ma cierpliwość świętego to może pracować. Ja nie mam więc dlatego pytam się czy potrzebnie wydaję kasę.

Domyslny widzę jesteś…

Mówisz ooczywiście o programie Corel WordPerfect Mail - tak będzie działał.

Wymagania tego i innych programów FIRMY COREL znajdziesz na stronie

http://apps.corel.com/int/pl/

szyna 64 bit, lepiej kupić GF 7300GT Palit Sonic na DDR3.

już 17:40 ale Tobi jeszcze leczy kaca z weekendu więc pisze bzdury.

HP Pavilion dv9500 to laptop jub jak kto woli notebook

więc ta karta z oczywistych powodów odpada.

Corel to program zdaje się do obróbki 2d więc tu znaczenie ma procek, chipset i ram w mniejszym stopniu karta graf. Zależy ile miałby kosztować ten HP bo jak http://cgi.ebay.pl/HP-Pavilion-dv9500-1 … dZViewItem

tyle to spróbuj znaleźć coś z lepsza kartą graf.

No taki jaki wyżej RAM 2GB i 160GB dysk twardy. Co znaczy lepszą kartą grafiki?? Bo dla mnie to one wszystkie wyglądają na takie same :shock: . Mogę przeznaczyć do 5000 ale nie na Allegro może być jakiś sklep internetowy (może to głupie ale jakoś nie mogę się przełamać :frowning: ). Będę wdzięczna za jakieś sugestie :smiley:

no za pomocą allegro wydać 5000 za notebook=a to raczej kieski pomysł także tu w pełni cię popieram i rozumiem.

karty graf. nie są takie same, Ty nie potrzebujesz DX 10 więc pomyśl np. nad kartą ATi 1600 z własną a nie współdzieloną pamięcią Ram.

Bardzo dziękuję za pomoc. Zobaczymy co z tego wyjdzie :smiley: