Czy coś poważnego dzieje się z moim laptopem?

Witam, Dzisiaj gdy grałem sobie w Paladins to niespodziewanie wyłączył mi się laptop (przez przegrzanie, co miesiąc czyszcze go odkurzaczem, wciągam przez otwory kurz i po tym jest gitez majonez)
Po tym jak się wyłączył to go włączyłem spowrotem, chwile był ciemny ekran i wyskoczył BlueScreen. Gdy znowu go włączyłem to System zaczął skanować dysk C: bo podobno “jest zepsuty” po tym jak go przeskanował to wyświetliło się menu do zalogowania, to się zalogowałem. Po zalogowaniu przez 1min był czarny ekran tylko z kursorem a po tej minucie się włączył. Myślicie że mu się coś dzieje?

Coś mu się dzieje, tylko co?
Stan dysku, temperatury to gdzie?

Jaki program do stanu dysku?
Temperatury 35 stopni normalnie 60 stopni jak gram

Hard disk sentinel może być w wersji trial

Blue screen jest zapisany w systemie.

To jutro wyśle wyniki bo teraz nie mam czasu

Nie wiem w jakich warunkach używasz komputera, ale naprawdę nie ma potrzeby odkurzania go co miesiąc. Wystarczy raz na kilka lat.
Temperatury są w normie. Oczywiście o niczym to nie świadczy. To tak jakby lekarze diagnozowali wszystkie choroby dotykając ręką czoła.
Jaki to sprzęt? Ile ma lat i czy jest jeszcze na gwarancji?
Zacznij od aktualizacji sterowników (od producenta) i BIOSu. Może pomoże. Bluescreeny są najczęściej kwestią sterowników lub grzebania w systemie. Ale mogą to też być problemy sprzętowe, samego komputera lub np. jakiegoś urządzenia podłączonego na USB.
Skanowanie dysku się włączyło bo komputer został nagle wyłączony. To normalne.

Odkurzam laptop co miesiąc bo wtedy się nie wyłącza przez przegrzanie. Gdy dojdzie do 65 stopni to się wyłącza

Sprzęt to jest jakiś hp, ma już 7 lat, Sterowniki najnowsze

Podaj dokładną specyfikację i lub model, laptop przegrzewający się przy 75c? To raczej zaczyna wyglądać na padające luty w procku/karcie…

Compaq Presario CQ57

Pastę trzeba wymienić a nie pudrować syfa

Można próbować, ale obawiam się, ze problem może być poważniejszy- 60 stopni nie jest złym wynikiem. Ludzie miewają i po 70 a podobno max jest koło 90. Raczej nie ejst to wiec samo przegrzanie.

Definitywnie do wyczyszczenia.
Potem można testy robić

Tutaj test