Czy cron wyrobi przy 50 linkach dziennie?

Witam

Mam pytanie co do serwerów na którym cron jest wywoływany co 5 min (np. proste.pl). Czy takie serwery mogą dodać dzięki cron 50 linków dziennie(chodzi o program do pozycjonowania), zakładając oczywiście że cron jest wywoływany co 5 min. Jeśli nie 50 to ile ?

to jest trudne pytanie i ciężko odpowiedzieć na nie konkretnie. Teoretycznie cron nie powinien mieć żadnych ograniczeń co do wywoływania skryptów. W praktyce jest to tak jak z wywoływaniem skryptu przez przeglądarkę, jeśli serwer jest dobry pociągnie nawet średnio zaawansowany skrypt co sekundę jednak administrator widząc skrypt uruchamiany co sekundę, mocno odciążający serwer może zablokować twoje konto.

Sprawa jest dokładnie taka sama jakbyś miał bardzo dużo odwiedzin swojej strony z tą różnicą, że nie obciąża to łącza, a sam serwer.

Myślę że 50 wywołań co 5 min to wcale nie tak duża i nie powinno być większego problemu. Po prostu musisz spróbować. Warto wspomnieć jeszcze ze cron często ma kolejkę wywoływania skryptów,przykładowo jeśli dodasz 50 wywołań w tym samym czasie to uruchomi np. tylko dwa, a kolejne dopiero jak skończy i tak dalej. I w którymś momencie może się okazać, że potrzebuje więcej czasu na wywołanie tych skryptów niż jest go pomiędzy kolejną serią skryptów.

jaki program? publiker?

wiesz to nie cron ciebie ogranicza na jedynie wydajność maszyny