Czy częsty format dysku twardego jest szkodliwy?

(Keymen3) #1

Witam, mam pytanie: czy uważacie, że częste formatowanie dysku jest szkodliwe, bo musze z piąty raz postawić winde od nowa? Szukałem w Google i zdania są podzielone! :razz:

(adam749) #2

Format nie jest szkodliwy dla dysku. To nic innego jak kasowanie danych przecież.

(Cosik Ktosik) #3

Szkodliwe może być, ale niskopoziomowe, zwykłe jest całkowicie bezpieczne.

(system) #4

Nie jest szkodliwy, wczoraj zrobiłem mój chyba dwudziesty format i wszystko jest ok :slight_smile:

(Ciupa Michal) #5

nie jest jakoś strasznie szkodliwy, aczkolwiek nie powinno się go robić bardzo często :slight_smile:

znowu musze cię poprawić, format nie usuwa plików, tylko usuwa ich index

Formatowanie woluminu

(adam749) #6

Miałem na myśli kasowanie danych jako słowo dla niewtajemniczonego, ale jak mamy pisać profesjonalnie to tak formatowanie to usuwanie indexów plików. Potem można je przywrócić odpowiednimi programami.

(Keymen3) #7

Zgadnijcie dlaczego pytam… :?

(adam749) #8

???

(Emilmlo) #9

I to nie zawsze można je przywrócić

(adam749) #10

Może zawsze można je przywrócić, ale nie wszystkie. Jedne będą działać, a drugie nie (albo w ogóle ich nie znajdzie).

(Klodi9) #11

a szkodliwe jest reset kompa dla dysku?

(adam749) #12

Nie. To tak jakbyś gre nagle wyłączył i włączył.

(speed_21) #13

Dla dysku nie, ale czasem może być szkodliwe dla systemu :slight_smile: … szczególnie windy :stuck_out_tongue:

(adam749) #14

To tak, szczególnie jak zresetujesz jak będzie instalował aktualizacje windows to wtedy może Ci się system nie uruchomić (niezawsze, ale może). A tak prawdę mówiąc prawie każdy hardreset może zrobić jakiś błąd.

(pycia14) #15

Twardy restart stosuje się tylko w ostateczności,gdy zawodzi:alt-ctrl-delete…

(Lukasz02495) #16

Tak dla ujednolicenia z książki Krzymowskiego “Windows XP dla zaawansowanych”