Czy częsty format dysku twardego jest szkodliwy?

Witam, mam pytanie: czy uważacie, że częste formatowanie dysku jest szkodliwe, bo musze z piąty raz postawić winde od nowa? Szukałem w Google i zdania są podzielone! :razz:

Format nie jest szkodliwy dla dysku. To nic innego jak kasowanie danych przecież.

Szkodliwe może być, ale niskopoziomowe, zwykłe jest całkowicie bezpieczne.

Nie jest szkodliwy, wczoraj zrobiłem mój chyba dwudziesty format i wszystko jest ok :slight_smile:

nie jest jakoś strasznie szkodliwy, aczkolwiek nie powinno się go robić bardzo często :slight_smile:

znowu musze cię poprawić, format nie usuwa plików, tylko usuwa ich index

Formatowanie woluminu

Miałem na myśli kasowanie danych jako słowo dla niewtajemniczonego, ale jak mamy pisać profesjonalnie to tak formatowanie to usuwanie indexów plików. Potem można je przywrócić odpowiednimi programami.

Zgadnijcie dlaczego pytam… :?

???

I to nie zawsze można je przywrócić

Może zawsze można je przywrócić, ale nie wszystkie. Jedne będą działać, a drugie nie (albo w ogóle ich nie znajdzie).

a szkodliwe jest reset kompa dla dysku?

Nie. To tak jakbyś gre nagle wyłączył i włączył.

Dla dysku nie, ale czasem może być szkodliwe dla systemu :slight_smile: … szczególnie windy :stuck_out_tongue:

To tak, szczególnie jak zresetujesz jak będzie instalował aktualizacje windows to wtedy może Ci się system nie uruchomić (niezawsze, ale może). A tak prawdę mówiąc prawie każdy hardreset może zrobić jakiś błąd.

Twardy restart stosuje się tylko w ostateczności,gdy zawodzi:alt-ctrl-delete…

Tak dla ujednolicenia z książki Krzymowskiego “Windows XP dla zaawansowanych”