Czy da radę na zasilaczu 300w

Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum. Mianowicie chodzi o to, że chciałbym zakupić tą oto kartę http://www.euro.com.pl/karty-graficzne/msi-amd-radeon-r7-240-2gb-ddr3-128bit.bhtml?from=dr&gclid=CNi88de-msgCFQfgGwodJXEJGw&gclsrc=aw.ds#opinie. Nie będzie ona wykorzystywana do gier, jednak posiadam zasilacz 300 watów, a karta wymaga 400w. Nie mam budżetu aby go wymienić.  Mój sprzęt to ten oto komputerek http://www.euro.com.pl/komputery-stacjonarne-pc/dell-inspiron-3847-i5-4460-8gb-1tb-gt705-w8-1.bhtml. Moje pytanie brzmi czy uda się wsadzić tu tą kartę, bez konieczności wymiany zasilacza. Pozdrawiam.

 Znasz odpowiedź, a jednak zadajesz pytanie. Nie jest dla Ciebie dziwna taka kolejność?

 Do “wsadzenia” karty zasilacz nie jest potrzebny, do jej działania już tak i nie ten który masz w przypadku tak dużego poboru prądu.

 Ciekawe co tam Dell wsadził? Bywa tak w tego typu komputerach, że nie zmieści się tam normalny zasilacz, do tego czasami zasilacze i płyty główne Della mają inne wtyczki i gniazda niż normalnie i będziesz zmuszony do zakupu drogiego zasilacza od Della. Tak to jest z gotowcami.

 

PS. Ta karta potrzebuje 400W? Gdzie to wyczytałeś?

Przecież ta karta nie wymaga dodatkowego zasilania (6pin) .

  1. Powinieneś wymienić zasilacz: wrzuć chociaż jakiś 450-500W, będziesz mieć z zapasem (to nie oznacza, że zawsze będzie pobierać 500W - to jest maksymalne obciążenie wszystkich linii prądowych a w rzeczywistości komputer pobiera z 70W a w czasie grania może i dociągnie do tych 150W - ale jak producent zaleca, zmień

  2. pogooglaj - w teorii powinno się dać wymienić bez problemu zasilacz. Jak wspominali koledzy, niektóre HP i Dell (szczególnie przy małych obudowach) stosują wymyślne konstrukcje z zasilaczy:

Pożyczyłem od kolegi zasilacz Chieftec 560w oraz kartę Radeon HD 7750. Karta rusza, grzeje się (czyli że pracuje) jednak na monitorze ciemna pustka. Wie ktoś może jak to rozwiązać?