Czy da rade zainstalować i w miare sprawnie używać Windows 7 Pro?

Witam

 

Mam bardzo słaby komputer:

 

Celeron 2 Duo 2,3 Ghz

4 giga ramu

Radeon X1300

Chwilowo nie mam hajsu na upgrade

 

Zbrzydł mi już całkowicie XP’ek i pytanie czy na tym sprzęcie dam rade się pobawić z Win7 Pro x32? Może ew. jakiś mod tego systemu? 

Podpowiedzcie coś proszę

Masz 4 GB ramu. Czemu chcesz wrzucać 32-bit?

Jak nie masz “hajsu” to nie upgrade’uj.

Zostaw XP, twój dwurdzeniowiec wiele nie uciągnie pod 7. Będzie działał, ale może po prostu nie starczyć mu mocy do niektórych zadań.

Radeon X1300 - nie ma pod niego natywnych sterowników na systemy nowsze niż Vista. Czyli możesz się pożegnać nawet z płynnością przewijania stron w przeglądarce.

Co  do radę zainstalować ?

 

Proszę konkretnie zatytułować wątek używając pełnego edytora.

“Zbrzydł mi” to trochę kiepski powód na zmianę systemu. Sprzęt wymagania spełnia (poza oficjalnym driverem grafiki), więc możesz próbować, ale wydajności nikt Ci nie zagwarantuje - najlepiej wydziel jakąś partycję i postaw “obok” XP - zawsze możesz szybko wrócić jeżeli 7 nie spełni Twoich oczekiwań.

Na podzespoły ci szkoda, a wersje pro chcesz kupić /

To jest pytanie klucz :wink:

 

Wracając do pytania. Nie idź w nowsze systemy - tak jak koledzy napisali brak sterów mocno ograniczy działanie, a dodatkowo masz jednak trochę leciwy sprzęt jak pod 7. Może spróbuj jakiegoś lekkiego linuksa jeśli już koniecznie chcesz zmienić system. Jeśli nie, to zostań na XP.

Dziękuje za odpowiedzi, w pełni satysfakcjonujące :slight_smile:

Drobok, tak tak, kupić :wink:

Nie podałeś nazwy płyty głównej oraz jaki posiadasz dysk i zasilacz ?

 

Mój komputer:

 

ym642_moj-komputer.jpg

 

Zainstalowany na jednej partycji Windows XP SP3

na drugiej Windows 7 SP1 Ultimate.

Jeden i drugi 32 bit.

 

fl774_dyski.jpg

 

Brak problemów  :slight_smile:

 

Z tego co widzę to jedynie możesz mieć problem z kartą graficzną.

Zaktualizuj system przez Windows Update.

Powinno się już dużo zaktualizować.

Często również  sterowniki do karty graficznej oraz sterowniki do płyty głównej Chipset.

Po aktualizacji sprawdzasz czy masz zainstalowany SP1 jeżeli nie to pobierasz odpowiedni z tej strony/linku:

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-7-Service-Pack-1,Program,Windows,22012.html

 

pp467_sp1.jpg

 

Następnie sprawdzasz czy w Menedżerze urządzeń masz jakieś żółte wykrzykniki lub znaki zapytania.

 

Instalujesz pozostałe brakujące sterowniki.

 

Nie raz Chipset się nie aktualizuje - tak miałem i musiałem je zainstalować wraz ze sterownikami audio…

 

Odnośnie karty graficznej to tak jak wyżej było pisane, są jedynie na Vistę ale te starsze ATI Catalyst 8.1

podobno działają pod Windows 7:

http://www.idg.pl/news/137141/ati.catalyst.8.1.html

 

W razie problemów z pobraniem