Czy da sie dołozyc ramu do laptopa?


(Pinio150) #1

Witam tak jak w temacie pytam sie was czy do laptopów mozna dołozyc ramu zmienic karte. Z tego co wiem podzespoły do lapka sa drozsze.


(Emilmlo) #2

W laptopach można dołożyć pamięć ram i zmienić procesor a kartę graficzną można zmienić w droższych laptopach w tańszych jest zintegrowana karta graficzna.


(Pinio150) #3

Aha czyli rozumiem wszystko mozna zmienic w laptopie prawidłowo tylko trzeba miec kase i wiedziec co i jak kupić. A mam pytane czy moge sie dowiedziec mozecie mi pokazac ile kosztuje kosc ramu do lapka 1GB czyli mam juz 1GB i chce dołozyc drugie tyle zeby było 2GB razem. Fajnie jakas aukcja albo cos jakby ktos by mógł tak dla zorientowania się co i jak :stuck_out_tongue:


(Rastko1) #4

Można wymienić również dysk twardy

http://www.skapiec.pl/site/cat/7/filtr/ ... 0_0_7638_0


(M Sienio1) #5

Teoretycznie możesz założyć, że przy rozbudowie laptopa wymienisz dysk, RAM, ew. DVD. I na tym koniec. Tylko kilka modeli DELLa i Alienware, ma możliwość wymiany większości podzespołów, ale ceny takich modeli są "kosmiczne" (od ok. 10 tys. i więcej). Zresztą dokupywane podzespoły do najtańszych też nie należą. :?

Karty graficzne czy procesory w lapkach z cenami nie przyprawiającymi o zawrót głowy zwykłych śmiertelników, są zazwyczaj wlutowane w płytę główną, a ich wymiana jest niemożliwa.


(Pinio150) #6

Czyli jak juz to musze odrazu dobrego lapka kupić i ewentualnie z czasem dołozyc ramu. To dzieki za info. Temat można zamknąć :stuck_out_tongue: