Czy da się dzwonić z play na karte ( mobilny internet)?

(fiku$) #1

Kupiłem 2 tygodnie temu starter z play ( mobilny internet) i do dzisiaj mogę wykorzystać transfer danych. Dziś doładowałem się za 5 zł a na koncie mam 23zł - nie wiem skąd ta suma.. a nie przedłożyło to dni i nie mogę z tej karty dzwonić. O co w tym chodzi?

(system) #2

Play Online na kartę (www.play.pl)

nie można z tej oferty wykonywać połączeń głosowych.

(fiku$) #3

W salonie powiedziano mi że można dzwonić , odbierać połączenie etc... nie można wykonywać połączeń to po co te 23zł.

(Grzesplay) #4

Te pieniądze są do wykorzystania tylko na połączenie z internetem jak pamiętam to 3gr-100kb

potwierdzam że nie można dzwonić z tej karty.

(I.R.A.) #5

można, ale chyba ze Skypa :slight_smile:

(fiku$) #6

czyli 1gb jest w promocji przy starterze za 20zł i jak je wykorzystam to dopiero ściąga te 20zl.,tak?

to skąd te 23,50zł? Doładowałem się 5zł to dlaczego jest 23,50zł a nie 25zł i w ogóle dlaczego doładowało 5. skoro 5. nie da się doładować play internet na kartę?

(Grzesplay) #7

Wpierw pobiera CI promocyjne GB potem kasę, zanim przyszedł sms że skończyły Ci się promocyjne GB to już pewnie coś ściągnąłeś i stąd jest 23.50zł a nie 25, a za 5zł można doładować play online :lol:

(fiku$) #8

Na karcie zdrapce o wartości 5zł pisze że karty zdrapki nie można wykorzystać na doładowanie konta Play Online na kartę .

to jaką miałeś na myśli kartę za 5zł?? Czy są specjalne karty zdrapki do internetu a inne do telefonu?

(Grzesplay) #9

nie to są identyczne karty jak do telefonu, a teraz mały cytat ze strony Playa "w Play Online na kartę możesz doładować konto dowolną kwotą z przedziału od 5 zł do 300 zł, w zależności od Twoich potrzeb"

jak miałem neta z playa to kilkakrotnie ładowałem za 5zł żeby pocztę sprawdzić, ale fakt faktem ładowałem

kartami drukowanymi z terminala ale myślę że nie ma różnicy jaka karta.

(fiku$) #10

W salonie play koleś mi powiedział również, że mogę piątką (5zł kartą) doładować ale, że tą kwotą zbytnio mi się nie opłaca. Na stronie Play również pisze, że 5 można się doładować a jak się doładowałem to nie doładowało i konta nie przedłużyło.

Zrobiłem zdjęcie karty za 5zł i pisze, że nie można doładować.

dsc00271o.th.jpg

dsc00270g.th.jpg

Także nieźle Play leci w kulki.

(I.R.A.) #11

Dziwna sprawa z tym doładowaniem. Ja też doładowywałem kiedyś za 5zł z wydruku terminala i działało bez problemu...

-- Dodane 11.06.2011 (So) 0:22 --

Idź do niego i mu to pokaż i najszybciej wyjaśnisz sprawe :slight_smile:

(Azazel33) #12

Ja laduje co miesiac za 30 zl i nie robie jakis dziwnych problemow, chyba to wiadome ze jak doladujesz za 5 zl to nie dosc ze nie dostaniesz bonusu to i takze nie przedluzy ci konta, jezeli sie na cos zgodziles to warto bylo przeczytac regulamin, wiec pisanie ze Play leci w kulki to wylacznie twoja wina ze doladowales a i tak nawet na paragonie z terminala pisze ze kazde doladowanie do Play Online przedluza waznosc konta oprocz 5 zl doladowania..

(fiku$) #13

Do: nargoriel Coś Ty z playa się urwał czy skąd? To, że Ty sobie ładujesz za ile ładujesz to Twoja sprawa, ale następnym razem zanim wyskoczysz jak filip z konopi to się trochę zastanów. Tego Neta używam powiedzmy "awaryjnie" i nie potrzeba mi nie wiadomo jakiego transferu danych i prędkości a co za tym idzie jak najtaniej - czyli tz. symboliczną złotówkę, bo nie należę do tych osób co pchają w d**e operatorom.

Poza tym rozmawiałem z pracownikiem play w salonie a nie z jakimś siuśkiem na ulicy i dwa razy się go pytałem, bo mnie zdziwiło, że 5(piątką) można się doładować, nawet mu pokazałem jaki miałem starter. Mało tego powiedział, że można z tej karty dzwonić także po co miałem czytać regulamin jak "niby" rozmawiałem z wykwalifikowanym pracownikiem. Napisałem niby, bo jak widać wprowadził mnie w błąd a raczej w błędy.

Jakbym miał czytać wszystkie regulaminy to jadłbym chleb ze smalcem i popijał wodą z kranu.

(Azazel33) #14

jakbys czytal regulaminy bo bys nie zakladal tego tematu, ja przed zakupem karty prepaid wiedzialem ze takie cos ma miejsce, a podpowiem ci ze nie rozmawialem z pracownikiem playa - wiec moje przebywanie w tym temacie sie konczy, i prosze wyluzuj.

(Johny 19096) #15

ja uzywam play online prawie rok i z pelna odpowiedzialnoscia stwierdzam ze mozna doladowac konto za 5zl i ta kwota rowniez przedluza termin waznosci konta. doladowalem konto dzisiaj tj 07sty i bede je miec wazne do 10sty co razem daje 4 dni... Co do dzwonienia z tej karty to jesli wlozy ja sie do telefonu to normalnie mozna z niej nawiazywac polaczenia. Wiem bo praktykuje to czasem poniewaz nigdy nie wykozystuje kwoty ktora doladowuje neta...

(Tomek8st) #16

Z mojej karty nie da się wysyłać tylko sms na numery typu "7777".

Dzwonić można.

Nie można też przejść na inną taryfę z play online na kartę, potrzebny jest nowy starter.