Czy da się jakoś odzyskać "ulubione"?

Witam bardziej zorientowaną część w tym dziwnym dla mnie świecie komuterów i bardzo proszę o radę.Zaginęła cała lista ulubione w moim komputerze a zamiast tego pojawiło się tylko coś takiego jak:łącza i avatars,acony,arhives,config,tree.Nic więcej nie ma :frowning: Czy jest to jeszcze do odzyskania gdziekolwiek?I gdzie tego szukać?Proszę o pomoc.

spróbuj może system przywrócić choć nie jest pewne że pomoże :?

jaka przeglądarka? dla Firefox znalazłem KLIK

331ania No właśnie… jaka przeglądarka? Mogę się mylić ale mocno mi się wydaje, że chodzi o Internet Explorera i zamieszanie ze ścieżką do folderu Ulubione. Bo to co opisałaś wygląda mi na zawartość folderu C:\Documents and Settings\Gadu gadu.

Jeśli się nie mylę, otwórz edytor rejestru (Start -> Uruchom regedit.exe), znajdź klucz HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders i sprawdź ścieżkę wypisaną obok wartości o nazwie Favorites. Prawidłowa (i domyślna) powinna wyglądać mniej więcej tak:

C:\Documents and Settings\Ulubione (w polskiej wersji Windows)

  • folder o nazwie takiej jak nazwa/podpis ikony na ekranie logowania - nazwa użytkownika na którego logujesz się do komputera.

goomish masz racje z przeglądarką.Zaraz spróbuję to wszystko zrobić :oops: o ile coś mi z tego wyjdzie. :wink: ?

Proszę zmień tytuł tematu na konkretny

niestety nie potrafie dalej ruszyć…zatrzymuję się na Microsoft a Windows juz nie mogę tu odnalezć.Poradz co zrobić?

Słabo szukasz na pewno jest - otwiera się drzewko i idziesz po kolei w bok :wink:

Gutek2222 tez wydawał mi się najbardziej trafny…ale ok zmienię na konkretny…np.? może coś wymyśle… swoją drogą kiedy już otrzymam odpowiedz to śmiało można ten temat wyrzucić do kosza.Również jestem moderatorem lecz na trochę innym forum więc wiem jak to wygląda od Waszej strony.Skoro ktoś mi pomaga to chyba raczej temat nie jest zbyt zagmatwany?typu-pomocy!!!ojej! !!

Złączono Posta : 16.05.2007 (Sro) 22:41

haha już trochę dalej jestem:)nawet dobrze mi idzie 8) ale co z tego wyjdzie? :roll:

Musi być, popatrz na obrazek:

09c7d7ad46767035m.png

I jeszcze uzupełnię to o czym zapomniałem poprzednio. Jeżeli w rejestrze wpis będzie w porządku, sprawdź czy ulubione nadal są w tym folderze (C:\Documenst and…\Ulubione\ pliki z rozszerzeniem *.url, ew. ikonki z niebieskim e jeżeli masz ukryte rozszerzenia :slight_smile: ). Folder Dane aplikacji jest domyślnie ukryty, więc aby zobaczyć jego zawartość: Panel sterowania - Opcje folderów - Widok - Pokaż ukryte pliki i foldery.

goomish zrobiłam wszystko po kolei i doszłam do tego co wysłałeś w załączniku.Jest identycznie jak tu.Zrobiłam też by ukazał ikony ukryte ale wciąż jest zawartość nowego folderu a starego brak.Więc chyba już na dobre usunęłam stare ulubioneto z komputera razem z użytkownikiem gg i historią?

331ania

Jeżeli Ty to nazywasz konkretnym tematem,- bez wymienienia podstawowej informacji jaką jest nazwa przeglądarki, to polecam Konkretne tematy i działy - dlaczego ? , oraz http:///rtfm.killfile.pl

Raz jeszcze - proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.