Czy da się jakoś ulepszyć ten komputer?

Witam.

Ostatnio naszły mnie bardzo kosmate myśli po tym jak zainstalowałem Witchera :stuck_out_tongue_winking_eye: Wiedziałem, że kompa mam dosyć marnego, ale czasami naprawdę nachodziły mnie myśli żeby wyrzucić komputer przez okno :stuck_out_tongue_winking_eye:

Oto mój komp:

Zasilacz 350W chyba Chieftec (głowy nie dam, ale wiem, że żaden no-name tylko sprawdzona firma)

Procek 2,66gHz Celeron D s478 (i tu pies pogrzebany)

Płyta Główna ASRock P4i48 (tu też pies sie zakopał)

Grafa GeForce 6600GT 256DDR3 XFX (AGP jakby się kto pytał)

Ram Elixir 1,5GB SDRAM (chyba tak się to pisze, w każdym razie nie ddr2)

Dysk Barracuda 80GB która pieknie śmiga wink2.gif

Co mogłem podrasować to podrasowałem (grafa, ram). Za procka się nie ruszałem bo myślałem, że s478 nie ma co tykać. A jak zmienić procka to socket, jak socket to płyta, jak płyta to grafa i RAM itd. Ale ostatnio mnie naszło, że może by tak zmienić tego procka. Opłaca się tu coś grzebać? Może jednak jest coś do wykrzesania z tego s478. A jak nie to co polecacie zrobić żeby nie zmieniać wszystkiego a wyszło w miare zgrabnie i z głową (może procek+płyta do zmiany, ale żeby sddr i agp zostało…). Nie wiem. Dlatego zwracam się prośbą o pomoc, o poradę smile.gif Z góry thx za wszelkie rady ;]

PS Ile teraz kosztuje złożenie DOBREGO kompa (samodzielnie, chodzi mi tylko o części) bez monitora?

PS2 Napisałem ten post na innym forum, lecz tam mi nikt nie odpisuję więc tutaj szukam pomocy. Tłumacze to, żeby nie było, że spamuje fora bez celu…

na moje nic już więcej z niego nie wyciągniesz,ewentualnie mógł byś zmienić płytę główną która obsługuje DDR i wrzucić do niej z 1GB ramu,to pewnie było by lepiej niż z tymi twoimi 1,5 SDRAM

nie opłaca się.

zależy do czego, ze średnią kartą graficzną (8600gt) około 1200zł. z integrą - jak nie grasz - około 800zł by miał jakąś wydajność i był do przyszłej rozbudowy.

Ja kupiłem mojego bez monitora takiego jak mam w opisie za 1000zł

■■■■■■■ tego sie obawiałem ;] Czyli zostaje składanie nowego kompa… Żeby jeszcze kasa na niego była. Z doświadczenia wiem, że płyta powinna być dobra (jak widać na tym przykładzie). Niestety na nich za bardzo się nie znam. Możecie mi jakąś polecić? Jestem graczem, więc będę z czasem dokupywać lepsze części, ale na dobry poczatek w zupełności wystarczy mi “średniak” za 1000zł :stuck_out_tongue: I jaki procek? AMD czy Intel, i jeśli można to dlaczego ten a nie inny.

Aha i jeszcze jedno pytanko; mam “dostęp” do do UK (mama pracuje i będę często ją tam odwiedzał, żeby język szlifować) i czy w związku z tym jest sens szukania tam czegoś? Kupowania w sklepach pojedynczych części? Będzie taniej? (niby powinno być, ale wszystko ma różne ceny w różnych krajach;]).

technik_elektro

Mówisz, że na 800-1000zł, jeśli tak to mógłbyś "złożyć’ mi kompa z linków do części? :stuck_out_tongue:

no za taką kasę to AMD jedno rdzeniowy

E2140

Gigabyte P35 DS3L

1GB Patriot LLK 800Mhz

7300GT DDR3

ModeCom MC-300ATX

LG H54L

80GB Samsung SATA2

Mhm thx… sprawdzałem części na Allegro. Zasiegnąłem rady u znajomych i polecili mi prosty myczek sprzedaj co masz dorzuć parę stów i coś z tego będzie. Dlatego kolejne pytanie; na ile wyceniacie mój sprzęt? (Oczywiście na wszystko mam papiery, na grafike chyba nawet gwarancja jest jeszcze ;P) Opłaca się wystawiać na Allegro jako całość czy częściami? Dodam, że większość części działa u mnie ok. 2 lat (bez RAM- nowy, graficznej- rok, wentylator- nowy, zasilacz- nowy).

ceny podzespołów zobacz na http://www.allegro.pl