Czy da sie jakoś zwiększyc zasięg IPlus

(Himmak5g) #1

Mam Modem huawei e220. Jest on taki mały że nawet miejsca na antene zewnętrzną pożałowali i mam słaby zasięg Iplusa. Mieszkam 40KM od warszawy i jestem tak na granicy UMTS i EDGE i zwykle mam EDGE tak 2/3 kreski na 5. Zna ktos moze jakiś spradzony i skuteczny sposób na zwiększenie szybkości neta moze jakieś ściągnięcie zasięgu. Próbowałem już puszkami przy modemie ale to zbyt wiele nie daje.

(Poniaatowski) #2

Ostatnio widziałem antenę na zewnątrz do IPLUSa... Nie wiem czy to działa, ale spr. i poczytać można...

(Himmak5g) #3

a mozęsz podac jakieś dokładniejsze informacje . Ten modem wejscia nie ma zewnętsznego.

(Poniaatowski) #4

MOże najlepiej Ty pokaż jaki posiadasz MODEM.

(Rafdol) #5

Hej mam modem Option Icon 225 HSDPA i mam mowom wersję programu iPlus 2.0 i nie wiem czemu strony wczytują mi się dwie minuty może to być wina tego żę mam zasięg GPRS i jak to zrobić by strony szybciej się wczytywały a mam zasięg ma 2-3 kreski na 5?

(**Pablo**) #6

Tak , ale im mniej masz kresek tym słabsza jakość połączenia będzie i może być zrywane po prostu , może lepsza już by była zmiana modemu na inny ?

(Himmak5g) #7

o rzeciez pisze że mam huawei e220

(Prz3m3kk) #8

ale masz zasięg GPRS, nie licz na zbyt wiele. Nawet przy EDGE net słabo chodzi, a co dopiero przy GPRS.

(Prz3m3kk) #9

możesz kupić takie coś

http://allegro.pl/item413809213_wzmacni ... _80m2.html

niestety cena odstrasza :o

(Poniaatowski) #10

prz3m3kk , przeglądając kiedyś allegro, takie wzmacniacze widziałem o wiele taniej...

(Marlena Gorska) #11

A Jaki jest jeszcze internet na kartę?

(Lao) #12

Ja mam modem Huawei E630 PCMCIA HSDPA 7,2 Mb/s. I mam zasieg 6 z 7 uzywam starej wersji programu bodajże 1,9 i wygrzewam 200 kb/s a ściągam z prędkością 50 kb/s