Czy da się jeszcze obniżyć cenę tego zestawu?

Obudowa Tracer TRO-717 SPHINX Black USB/Audio 1 szt. 179.00

Karta graficzna Radeon 9550 Gigabyte GV-R955128D 128 MB DDR DVI + TV (128-bit) BOX 249.00

Procesor AMD Sempron 2800+ bulk (Socket 754) 282.00

Wentylator procesora Arctic Cooling Silencer 64 Ultra 40.00

Płyta główna Gigabyte GA-K8NS nVidia nForce3-250 + SATA

element zawiera: karta muzyczna, karta sieciowa 1 szt. 242.00

Pamięć RAM Kingston DDR 512MB PC-400 CL2.5 204.00

Dysk Seagate 80 GB Barracuda 7200.9 (8MB, Serial ATA II) 254.00

Napędy NEC DVD+/-RW ND-4550A bulk black (zapis DVD-RAM) 201.00

Monitor 17" Samsung SyncMaster 793 DF biały 479.00

Stacja dysków FDD 1,44MB 3,5" 35.00

Głośniki Creative SoundWorks SBS-260 BOX 59.00

System operac MW XP Home PL SP2 OEM (old licence version) 382.00

Przeglądałem forum co polecacie i jakoś tak wyszło. Tylko że zestaw wychodzi 2606 zł.

Powiedzcie mi czy da się coś z tego zamienić na tańsze by wiele nie stracić na jakości, ale na cenie zyskać. Czy to jest na dzień dzisiejszy optimum?

Być może komp wogóle jest za dobry, do użytku domowego (internet, jakaś praca domowa, jakaś gra, jakiś film), choć z drugiej strony nie chce oczywiście za rok np. dokupować RAMu.

Z góry dzięki za każdą podpowiedź.

To jest MINIMUM na dzisiejsze czasy.Raczej już sie tu nie da nic wymyślic aby obnizyc cene.

poszczegolne ceny czesci sa tansze w tym sklepie http://proline.pl/shop.php

moglbys juz troche zaoszczedzic

karta graficzna nie jest zbyt przyszlosciowa, mozna ja podkrecic

ogolnie zestaw jest sredniakiem do pracy biurowej, net, fimy wystarczy natomiast z grami moze byc problem (w Doom 3 zalecaja 1GB ramu )

Tu za podone rzeczy zaplacisz troche taniej http://www.x-kom.pl

Wielkie dzięki.

Szczerze to tak myślałem, że nie jest to super komp, zresztą nie ma taki być.

Osoba dla której mam go kupić, nie jest maniakiem gier więc powinno jej to wystarczyć. Będzie to jej pierwszy komp. Chciałem ewentualnie trochę jeszcze obniżyć, ale jak mówicie, że to już jest optimum, a raczej minimum, więc niech tak zostanie.

Jeszcze raz dzięki.

Pozdrawiam wszystkich.

Obnizyc jeśli kupisz w jakimś tanim sklepie.Ale to jest takie minimum obecnych czasów.

A zasilacz to w cenie obudowy, czy jak to jest ?

Można zrezygnować z orginalnego systemu Windows, na rzecz darmowej dystrybucji Linux, ale jak piszesz że to dla osoby pierwszy komp to lepiej zapłacić i wziąść tego WIndowsa,

(dystrybucje Linuxa są już bardzo przystępne dla początkującyh userów, problem w tym żę większość gier na tym nie chodzi tak więc trzeba byłoby zrezygnowaćz grania prawie w 90% Filmy, muza śmiga, a Open Office spokojnie zastępuje MS Office :wink: )

http://www.skapiec.pl

tutaj poszukaj tańszych komponentów do Twojego zestawu.

Obudowa za 179 zł w pierwszym kompie to lekka przesada.

Na każdym komponencie jesteś w stanie coś urwać

Dzięki za adresy z stronami tańszych części, ale raczej napewno nie kupię tego kompa przez internet.

Więc ceny poszczególnych elementów będą takie jak w najtańszym sklepie jaki znajde w okolicy. Zbyt duże ryzyko by takie coś kupować przez neta (chodzi głównie o późniejszą ewentualną gwarancję).

Co do ubudowy to być może jest droga, ale jest już z zasilaczem.

Zresztą nieważne.

Najważniejsze, że dowiedziałem się by nie oszczędzać na wymianie elementów na inne tańsze i zarazem gorsze np. grafika na 9250.

Także wszystkim jeszcze raz dziękuję.