Czy da się kupić laptopa lepszego niż stacjonarny?

Budżet na wspomnianego laptopa 800-850 zł. Wiem, że kwota jest niska, ale chciałbym się tylko zorientować.

Zastanawiam się, czy da się znaleźć jakiegoś używanego laptopa lepszego niż komputer stacjonarny o tych parametrach:

  • Intel Pentium E2160 (1M Cache, 1.80 GHz)
  • Palit GeForce 8600GT Sonic+ 256 MB GDDR3
  • 3 GB RAM

Zrobiłem szybkie rozeznanie i nic specjalnego nie znalazłem, ale że nie jestem ze wszystkim na bieżąco, więc postanowiłem Was zapytać o opinię. Laptop miałby być dla rodziców, używany przede wszystkim do Internetu.

W tych pieniądzach powinieneś kupić dużo lepszego stacjonarnego poleasingowego Dell-a, które do takich zastosowań polecam ze względu na jakość i fajne wsparcie techniczne. Sam nie tak dawno kupiłem dwa do firmy na niewymagające stanowiska, ale na szybko przeglądając allegro, znalazłem dużo ofert odnowionych laptopów z 12 miesięczną gwarancją np taki Lenovo ekran matowy 15 cali na procesorze i5, 4GB RAM
http://allegro.pl/laptop-hp-6570b-15-6-hd-i5-3320m-4gb-320gb-win7-i6713531222.html
To tylko przykład bo ofert jest dużo więcej i pewnie są też lepsze :wink:

Z tanich laptopów do przeglądania internetu polecam Lenovo ThinkPad T400/R400/T500/R500. Niegdysiejsza klasa biznes, dzisiaj nadal zaskakuje trwałością i niektórymi rozwiązaniami. Pod względem mocy obliczeniowej będą zbliżone do sprzętu, który wymieniłeś (c2d 2.0-2,53GHz), ale z racji obsługi pamięci RAM DDR3 można je dość tanio rozbudować do max 8GB. W razie uszkodzenia bez problemu można do nich dokupić dowolne części (palmrest, klawiatura, matryca, zawiasy itp.). Za ~100zł na allegro do T500/R500 można kupić oryginalną nową baterię (leżak magazynowy, trzyma ~3h na ssd).

Potrzebujesz wydajniejszej grafiki?
Dobra, nie doczytałem do czego to ma być…
Zgadzam się w pełni z przedmówcą, osobiście używam poleasingowego Lenovo x201, maszynka wydajniejsza od stacji na Core 2 Duo dwukrotnie szybszym od Duala którego masz w stacji dla której zamiennika poszukujesz a dostać go można już za 5 stówek z roczną gwarancją.
Właśnie jestem w trakcie oczekiwania na takiego samego dla żony.
http://allegro.pl/lenovo-thinkpad-x201-320hd-4gb-w7-kamera-wwan-gw12-i6363836595.html?reco_id=4954d4a6-f43c-11e6-ba9c-56847afe9799&ars_rule_id=201&ars_socket_id=30&ars_source=ars
Rok gwarancji, darmowe przesyłki sprzęt przyszedł w bdb stanie, niestety z jednym drobnym defektem.
Czekam właśnie na kuriera który zabierze go do sprzedawcy na wymianę.
Mogę za kilka dni napisać jak reklamacje u tego sprzedawcy przebiegają, czy warto im zaufać.

Aha, to że ja akurat wybrałem takie maleństwo wiąże się tylko z tym że mam w domu potężną stację roboczą z 44" pulpitem a “na wynos” potrzebujemy z żoną raczej lekkich komputerów.
Dla rodziców raczej bym coś powyżej 14" polecił.
Jak kolega powyżej napisał ale raczej z wyłączeniem serii “R”, to tańsze plastikowe odpowiedniki serii “T” gdzie seria “T” ma pawie całą obudowę wykonaną ze stopu magnezu.

Akurat modele, które przytoczyłem rozebrałem wielokrotnie i między R500 a T500 nie ma wielu różnic: T500 ma magnezowy korpus i obudowę matrycy, R500 ma jedynie korpus z magnezu, matrycę chroni tylko plastik, R500 ma uboższe wyposażenie (często brakuje bluetooth, chyba nie jest dostępny WWAN, mniejsze rozdzielczości w matrycach itp.). R500 jest też nieco grubszy.
Pod względem podzespołów praktycznie nie ma różnicy (poza tym, że najmocniejsze procesory występowały jedynie w T500).

Do takiej kwoty można kupić całkiem niezły poleasingowy sprzęt. Najczęściej patrzę na morele.pl

Są w takim wymiarze cenowym:
https://www.morele.net/laptop-hewlett-packard-elitebook-2560p-i5-2520m-4gb-128ssd-win-7-pro-ref-gw-707562/

A jeśli jesteś skłonny dołożyć do kwoty 899 złotych to możesz kupić
https://www.morele.net/laptop-dell-latitude-e6230-i5-3320m-6gb-320gb-kam-win-7-pro-ref-gw-975820/

Dzięki za pomoc. Teraz już będę wiedział, na jakie modele zwrócić uwagę. :slight_smile:

To ten winny pies?:sweat_smile: