Czy da się mieć internet przez kabel telefoniczny podłączony do rutera?

Hej, mam pytanie jak w temacie. Mam starego laptopa Dell Latitude D630 i on ma wbudowany modem. Nie mam kabla ethernet a mam kabel telefoniczny i w routerze mam wejście telefoniczne. Czy da się mieć przez kabel telefoniczny internet przez np. jakiś kod czy odpowiednie ustawanie ?

Jeżeli nie masz wifi, nie ma Ethernetu, to masz złomik :wink: Da się z telefonu, chyba nie wyłączyli (?), uzyskać internet. Tylko źle myślisz - piszesz z czegoś, czyli masz internet w telefonie, podpinasz telefon komórkowy przez usb jako modem i zasysasz z jego pakietu. Przez telefon, to stronę będziesz 2 do 5 minut ładował, to było 56 kb bodaj :wink:

1 polubienie

Karta sieciowa na USB

Mam Ethernet a wi-fi coś szwankuje. Tylko się pytałem. Jak podłączyłem Laptop -------> Kabel Telefoniczny ---------> Router i nic

Bo to musi być kabel Ethernet.
Najtańszy chiński 2parowy wystarczy.

1 polubienie

Nie bardzo rozumiem w czym problem - gotowy kabel ethernet to 5 -10 zł. Jeśli chcesz podłączyć laptop z modem do linii telefonicznej to po co ci router? Podpinasz modem do gniazdka i gotowe. Internet wdzwaniany na 202122 wciąż działa tylko co to za transfer - max 56 kbitów/s.

Nie działa próbowałem pisze Linia zajęta lub Zdalny Komputer nie odpowieada

Powinien działać, ale licz się z kosztami.
No i musisz mieć linię analogową, nie żaden isdn, czy inny (a)dsl sklejony z voip.

Niepotrzebnie kombinujesz. Albo kupujesz normalną skrętkę i podpinasz jak należy, albo jak szwankuje Ci Wi-Fi w laptopie to kup dongla na USB. Masz tam USB 2.0 więc wystarczy Ci 2,4 Ghz 150 Mbit

Polecam model z antenką, bo nie gubi sygnału w pokoju obok za jedną ścianą dwa metry od routera…

1 polubienie

Hej, okazało się że miałem pstryczkiem wyłączone wifi i teraz mam inny problem.