Czy da się naprawić bugi i to, co nie działa w CM 10.2?

Posiadam telefon Samsung Galaxy Trend. Musiałem z konieczności wgrać CMa, ponieważ na moim stockowym romie telefon nie dawał sobie rady w ostatnich dniach, gdy miałem stocka. Mój ojciec ma umowę, że zmieniają mu telefon co 2 lata. W piątek 21 pażdziernika ma otrzymać smartfon Samsung Galaxy. Nie powiedzieli mu, jaki to model, ale obstawiam na S7, A5 (2016) lub J5. Zaproponopwał mi zamianę telefonów. Tylko jest jeden haczyk. W CM 10.2 nie wszystko działa, co zresztą było w opisie na forum, gdzie znalazłem CMa. Napisane było co nie działa

  • Bluetooth

  • Radio FM

  • Latarka (akurat sam to odkryłem)

 

Bugi:

  • Gdy włączam nagrywanie filmu obraz kamery się zamraża. Gdy naciskam stop aplikacja się zawiesza i zostaje zatrzymana, co powoduje, że telefon nie czyta aparatu i wymagany jest restart telefonu.

 

Inne:

  • CM 10.2 obsługuje maksymalnie 3 Mpix, podczas, gdy aparat ma maksymalnie 5, co dało się zauważyć w jakości robionych zdjęć.

 

W przypadku radia i latarki skorzystam z innych aplikacji. Ale Bluetooth. Tata potrzebuje bluetooth, jest do dla niego przydatne. Czy mogę jakoś sprawić, by Bluetooth w CM 10.2 działał?

Wgraj ponownie stock rom, disable Package (Chyba tak się aplikacja nazywa) wywal bloatware, acz galaxy trend nie będzie smigał na poziomie nawet nexusa 4

Nie mogę wgrać stocka. Jak Usługi Google Play zostaną zaktualizowane będą mi zamulać telefon. Jak mając stocka odinstalowałem aktualizacje Usług Google Play a potem zaktualizowałem ponownie, okazało się że uszkodziłem usługi, bo pojawiał się komunikat, że Aplikacja Usługi Google Play została zatrzymana. Ustawienia fabryczne nie pomogły, więc wgranie CMa było koniecznością. Jak zainstaluję stocka Usługi Google Play będą uszkodzone.