Czy da się naprawić mikrofon?

Mam taki kłopot niby niewielki a jednak. Miałem sobie taki mikrofonik, którego dość często używałem do Skype. Pewnego dnia coś odbiło mojemu psu i pogryzł mi kabel przy tym mikrofonie. Kabel jest przerwany zaraz na łączeniu mikrofonu i cieńszego kabla. Czy da sie jakoś połączyc te kable tak żeby ten mikrofon działał? Nie wiem, który kolor ma iść do którego. Z mikrofonu wychodzą czerwony i biały i jeszcze taki jeden grubszy drut w szarej oprawie. A z tego cienkiego kabelka wychodzą cieniutkie: różowy i biały. Czy ktoś wie jak to połączyć? I prosze nie piszcie rad, żebym kupił sobie nowy bo sam do tego doszedłem i nie tego dotyczy mój temat. Musze jakiegoś mikrofonu używać, żeby gadać sobie z rodzinką a na nowy jeszzce mnie nie stac bo sie sylwester zbliża.

Da się połaczyć ale będzie to trudne z uwagi na bardzo cieniutkie kabelki.

Poskręcaj wszystkie i zaklej szkotem powinno by ok ja tak w swoim zrobiłem i równiez tak samo w słuchawkach i wszystko działa :slight_smile: A jak nie to 30zł na fajny mikrofon to chyba nie majątek nie a nawet juz za 12zł idzie kupic :slight_smile:

Mam poskręcać wszystkie do kupy? To po co jest tyle kabelków każdy w innym kolorze i w innej osłonce jak i tak wszystkie razem maja być złączone?

:shock: Tyber01: jak dla ciebie 30 zł to nie majątek to kup sobie takiego mica i go rozwal :stuck_out_tongue:

balik: nie jestem elektronikiem ale może czerwony to prawy a ten drugi to lewy ? popróbuj co ci szkodzi i tak mic idzie do kosza jak ci sie nie uda :slight_smile: a uszkodzen tym nie zrobisz w kompie…

Może i da się naprawić. Tylko po co.

Mikrofon kosztuje 9 zł.

Po co się denerwować, lepiej kupić nowy i sobie tego oszczędzić.

Chyba napisałem:

Nie kupie jakiegoś taniego mikrofonu na odczepnego. Kożystam z Skype bardzo często bo tak sie porozumiewam z rodziną i cenię sobie jakość głosu który oni słyszą.

TaOs a ten taki drut to co z nim zrobić?

TaOs On sie pyta jak starego złozyc :stuck_out_tongue: A nie jak nowego rozwalic :stuck_out_tongue: ja tam zrobiłem jak powiedziałem i jest gitara :stuck_out_tongue:

Tyber01 czyli mam wszystko do kupy razem poskręcać i zaizolowac i ma działać tak?

i ten drut gruby też?

Nie obiecuje że zadziała ale u mnie piknie chodzi :mrgreen:

Jeżeli masz mozliwość to zrób zdjęcie i wklej nam :slight_smile:

Nie mam bo nie mam cyfrówki :frowning:

To było do balik :wink:

heh dzisiaj właśnie sobie mikrofon poskładałem bo był kabel przecięty (w środku miałem jeden kabelek w osłonce a drugi bez - poskręcałem zakleiłem taśmą izolacyjną i działa:D), ale po tym co bisze balik to się spodziewam że to jest mikrofon ze słuchawkami bo w nim jest więcej drucików chyba :x

nie mam możliwości zrobienia zdjecia niestety. Kabelków est tyle ile dokładnie pisałem i dokładniej chyba sie nie da tego opisać. To nie jest mikrofon ze słuchawkami. Jeżeli to coś pomoże t jes to taki giętki mikrofon który mozna zwijac i zginać we wszystkie strony, więc może po to jest ten gruby drut ale nie wiem czy mam go łączyć z innymi kabelkami.

poprostu połącz te kabelki kolorami :slight_smile: np: zielony do zielonego… :stuck_out_tongue: ale tak aby się te kabelki ze sobą nie stykały np: zeby zielony nie stykał sie z czerwinym itp… i powinno działać :!: :wink:

połączyłem kolorami i nic nie działa, nie wiem co zrobić z tym drytem i jak go połączyc z kabelkami. Próbowałem juz na różne sposoby i nie działa. Czy ktos wie jak to połączyć?

Do tej pory nie podałeś jaki to mikrofon :frowning:

to znaczy co mam napisać? Nie wiem czy jest to mikrofon pojemnościowy czy jakis tam inny bo się na tym nie znam. Napisałem wszystkie informacje na jego temat, które znam. Jest to mikrofon wolno stojący, długość około 20cm. i jest gietki. Można go zginać we wszystkie strony. Nie wiem jakiej jest firmy bo dostałem go w prezencie. Nie ma do niego żadnych słuchawek.

O to chodziło? Czy o firme?

w takim razie smiem sadzic ze ten drut o ktorym mozesz jest poprostu stelzaem umozliwiajacym zginanie mikrofonu…