Czy da się naprawić uszkodzony adapter MiniSD > SD?

Chodzi o brak możliwości zapisu na karcie- odpadł mi ten przełącznik z boku i został na pozycji “Lock”- istnieje jakaś metoda, by przełączyć ten przełącznik?

To tylko adapter… Gdyby o mnie chodziło, to zaryzykowałbym “grzebnięcie” jakąś igłą i przestawienie przełącznika.

Ale czy to się opłaca, jak kartę mini SD z adapterem, bądź sam adapter można kupić za przysłowiowe grosze??

http://www.allegro.pl/search.php?string … ch&order=p

BTW jak byś był w pobliżu to mogę ci nawet taki jeden sprezentować, bo pałęta mi się bezużytecznie kilka takowych po szufladzie.

Próbowałem już tego. Jeśli nie da się nic z tym zrobić, to ew. gdzie mógłbym kupić taki adapter (bez karty pamięci, bo tą już posiadam).

Edit. fiesta wielkie dzięki (że też sam nie znalazłem tych aukcji). Dokładnie o to mi chodziło.

:expressionless:

Pablo55 , ten “przełącznik” nie do końca funkcjonuje tak jak myślisz. To jest po prostu kawałek plastiku, który będąc w odpowiednim miejscu pozwala na zapisywanie danych. Innymi słowy… to urządzenie do którego wkładasz kartę “sprawdza” w którym miejscu jest “przełącznik”. (Można to przyrównać do kasety VHS, gdzie po wyłamaniu kawałka plastiku na frontowej ściance uniemożliwiało nadpisaniu/ zapisaniu czegoś na owej kasecie) I analogicznie można swoimi sposobami “odbudować” utracony element no ale w przypadku kart istnieje ryzyko uszkodzenia czytnika w urządzeniu, bądź jeśli będzie za gruba to się karta w nim zaklinuje.

Adapterów szukaj na allegro albo np. w komisach z telefonami.