Czy da się naprawić uszkodzony dysk?

Witam mam pewien problem.

Chodzi o dysk twardy do laptopa.

A teraz przejdę do problemu kiedy włączałem komputer włączał się dość długo (mam na nim win 7) stał może 5 minut na tych kolorach i tak było przez jakieś 3-4 dni w piąty dzień włączał się ekstremalnie długo 15-20 minut gdy pojawił się ekran windowsa miałem wyłączony antyvirus a sam laptop działał z opóźnieniem 1 minuta gdy włączyłem mój komputer dysk c miał normalnie załadowaną ikonę i pasek zajętego miejsca. Tak samo partycja d było na niej 900 gb (dysk 1tb) zajęte gdzieś 700gb jednak nie było widać paska zajętego miejsca. Komputer zarobił z 3 upadki 2 z niskiej wielkości 1 z biurka ale działał normalnie. Problemy zaczęły się jakiś kilka miesięcy później. Tak więc co mam zrobić dodam że podłączałem dysk przez kabel i dało się do niego dostać przez linuxa bez problemu żadnych zacięć miałem dostęp do wszystkiego.

Jakby ktoś chciał znać nazwę i model dysku jest to seagate pisze jeszcze samsung model to ST1000LM024 1 TB.

Sprawdź statystyki smart np w HD tune czy crystaldisk info. Możliwe że dysk ma bad sektory.

 

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza. 

 

 

Postaram się to zrobić kiedy zakupię odpowiedni kabel do podłączenia dysku dam znać jak coś zobaczę.